Home Zahraničí Soud zamítl žalobu. Krávy v bavorské vsi smějí dále mít zvonce a...

Soud zamítl žalobu. Krávy v bavorské vsi smějí dále mít zvonce a pást se

Ilustrační FOTO – br.de

Krávy na jedné z pastvin v hornobavorské vesnici Greiling smějí dále mít zvonce. Soud zamítl žalobu, ve které si sousedé sedláka stěžovali, že cinkání je příliš hlasité. Dnes o tom informoval list Münchner Merkur na svých internetových stránkách. Obě strany se proti rozsudku mohou ještě odvolat.

Soud si kvůli sporu mezi manželským párem a sedlákem ze sousedství nechal vypracovat znalecký posudek. Měl stanovit, zda zvuk kravských zvonců nepřekračuje povolené limity hluku a zda by zvonce neměly mít jen některé krávy, jak požaduje manželský pár.

Soudce Dominik Sauter v odůvodnění rozsudku uvedl, že když se do Greilingu 20. září sám vydal, všiml si, že jde o zemědělskou obec, kde jsou nedaleko zástavby louky, na kterých se pasou ještě větší stáda krav s většími zvonci než na pastvině, o kterou ve sporu jde. Povolený hlukový limit nebyl překročen a při zavření okna nebylo cinkání kravských zvonců slyšet vůbec.

Agentura DPA připomíná, že podobný případ v bavorském Holzkirchenu zaměstnával soudy celá léta. Skončil u vrchního zemského soudu v Mnichově, kde se předloni znesvářené strany dohodly, že zvonce budou mít nejvýše tři krávy ve stádu, budou mít průměr do 12 centimetrů a že se krávy budou pást jen v určité části louky.

(mac, čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here