Home Zahraničí Společnost Intel snižuje kvůli krizi v odvětví platy zaměstnanců

Společnost Intel snižuje kvůli krizi v odvětví platy zaměstnanců

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Přední dodavatel mikroprocesorů Intel v rámci úsporných opatření snižuje platy svým vrcholovým manažerům a vedoucím pracovníkům. Ve středu o tom informoval deník Financial Times.

Podle zdroje novin plánuje společnost snížit platy středních zaměstnanců o pět procent, vyšších manažerů o 10 % a vedoucích pracovníků o 25 %. Snížení se nedotkne prémií ani podnikových akcií. Pracovníci technologických společností v USA dostávají většinu své mzdy ve formě bonusů, upřesňuje dokument.

Společnost Intel byla založena v roce 1968 a vyrábí elektronická zařízení a počítačové komponenty, včetně mikroprocesorů. Společnost loni přijala více než 10 000 nových zaměstnanců, přestože její zisk klesl o 16 %.

Podle Národní asociace pro podnikovou ekonomiku může zhruba 20 % amerických společností kvůli zhoršující se ekonomické situaci snížit počet zaměstnanců. Americká banka Goldman Sachs začala rušit 3,2 tisíce pracovních míst, společnost Microsoft oznámila, že v roce 2023 plánuje propustit přibližně 10 000 zaměstnanců. Tato opatření jsou podle odborníků způsobena zpomalením globální ekonomiky a také snahou spotřebitelů snížit své výdaje za digitální produkty po období pandemie.

Deník Wall Street Journal již dříve zveřejnil odhady, podle nichž budou USA v příštích 12 měsících čelit recesi a rostoucí nezaměstnanosti.

(TASS)