Home Zahraničí Společnost McDonald’s dočasně uzavře své pobočky v USA kvůli propouštění

Společnost McDonald’s dočasně uzavře své pobočky v USA kvůli propouštění

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Americká korporace McDonald’s se rozhodla dočasně uzavřít své kanceláře ve Spojených státech v souvislosti s chystaným snižováním počtu zaměstnanců. Informoval o tom v neděli list The Wall Street Journal s odvoláním na dopis vedení společnosti zaslaný zaměstnancům minulý týden.

Podle novin vedení McDonald’s doporučilo zaměstnancům, aby zrušili všechny schůzky s dodavateli a další akce, které se měly konat v kancelářích společnosti. »Během týdne začínajícího 3. dubnem sdělíme důležitá rozhodnutí týkající se pozic a počtu zaměstnanců v celé organizaci,« citoval list vedení společnosti.

Přesný počet zaměstnanců, kteří mají být propuštěni, publikace neuvádí. Celosvětově McDonald’s zaměstnává nejméně 150 000 lidí, z nichž asi 70 % pracuje ve Spojených státech, uvedl Wall Street Journal. Vedení společnosti oznámilo svůj záměr snížit počet zaměstnanců již v lednu.

Podle odhadů, které v lednu poskytla Národní asociace pro podnikovou ekonomiku, může v několika měsících kvůli zhoršující se ekonomické situaci snížit počet zaměstnanců asi 20 % amerických společností. Snížení počtu zaměstnanců zatím oznámily společnosti The Walt Disney Company, Amazon, Meta, Twitter, Alphabet, Microsoft, Boeing a několik dalších.

(jb, TASS)

2 KOMENTÁŘE

 1. K „vlnám“ jsem / jsme chodili jen na Coffee (Senior):
  [Link deleted]
  A soutěžili jsme kde ve státech bude nejlevnější bylo i pod $ 1 , ale to bylo před 10 lety …

  • Auž je v“CORKY’S POMONA
   2051 Rancho Valley Drive Suite #230
   Pomona, CA 91766 “
   za $2.29
   [Link deleted]
   Ten „doláč“ je nějak drahej….

Comments are closed.