Home Zahraničí Společnost Meta požádá zaměstnance, aby chodili do kanceláře tři dny v týdnu

Společnost Meta požádá zaměstnance, aby chodili do kanceláře tři dny v týdnu

Americká korporace Meta požádá zaměstnance, aby od září chodili do kanceláře tři dny v týdnu a po zbytek času pracovali z domova. Informovala o tom tisková agentura Bloomberg.

Podle ní bude nová iniciativa vedení společnosti Meta součástí plánu na zvýšení efektivity společnosti. »Jsme odhodláni sdílet práci a věříme, že zaměstnanci mohou významně přispět prací z kanceláře i na dálku,« uvedl zástupce společnosti.

Vedení společnosti o takové inovaci diskutuje již dlouho. V březnu šéf americké korporace Mark Zuckerberg uvedl, že interní studie provedená ve společnosti Meta zjistila, že »inženýři na začátku své kariéry dosahují v průměru lepších výsledků, pokud pracují osobně s kolegy alespoň třikrát týdně«.

Společnost Meta již dříve provedla výrazné personální škrty a propustila 10 000 zaměstnanců. Tento proces začal v březnu a, jak poznamenává agentura Bloomberg, zpomalil produktivitu společnosti. Podle jejích zaměstnanců byli dlouho na čekací listině na propouštění. Kvůli absenci jasného plánu propouštění a uprostřed emocionálního vypětí je tým apatický a morálka nízká, uvedli bývalí i současní zaměstnanci společnosti Meta.

Již dříve podobné iniciativy podniklo vedení americké korporace Amazon, ale její zaměstnanci byli nespokojeni. Dne 1. června uspořádalo více než 2000 zaměstnanců společnosti Amazon demonstraci proti hromadnému propouštění a částečnému zrušení práce na dálku od 1. května.

(jb, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here