Home Zahraničí Srbští občané odevzdali více než 3000 zbraní

Srbští občané odevzdali více než 3000 zbraní

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Srbští občané odevzdali policii v rámci odzbrojovacího programu více než 3000 zbraní. V rozhovoru pro televizi TV Pink to ve středu uvedl srbský prezident Aleksandar Vučič.

»Ministerstvu vnitra bylo předáno více než 3000 zbraní, desítky tisíc nábojů různých ráží. To je dobrá zpráva,« řekl Vučič.

Již dříve kvůli několika incidentům se střelbou v zemi srbský prezident vyhlásil kampaň za odevzdání nelegálních zbraní bez právních následků pro jejich majitele.

Dne 3. května začal teenager střílet na své vrstevníky ve škole v centru Bělehradu. Zahynulo devět lidí – osm školáků a jeden člen ochranky. Dalších šest dětí a učitel byli zraněni a nyní jsou v nemocnici. Podle zpráv srbských médií přišel třináctiletý chlapec do vzdělávací instituce se dvěma pistolemi a zápalnými lahvemi. Vučič později uvedl, že střelec bude umístěn do psychiatrické léčebny, protože vzhledem ke svému nízkému věku nemůže být trestně odpovědný.

V pátek večer zahájil v obci Mladenovac palbu z útočné pušky mladík narozený v roce 2002, který zabil 8 lidí a 14 zranil. Po dlouhém pronásledování byl střelec zadržen. Policie vede vyšetřování.

(jb, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here