Home Zahraničí Stále více Američanů je proti pomoci Kyjevu

Stále více Američanů je proti pomoci Kyjevu

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Z výsledků průzkumu, které dnes zveřejnila agentura Associated Press, je stále více Američanů proti poskytování vojenské a finanční pomoci Ukrajině.

Podle průzkumu 38 % respondentů nepodporuje rozhodnutí vlády poskytnout Kyjevu finanční pomoc, 23 % Američanů nedokázalo jednoznačně odpovědět.

Pokud jde o poskytnutí zbraní Ukrajině, 29 % respondentů bylo proti. »Pro« bylo 48 %, zatímco v květnu 2022 činila podpora 60 %. Průzkum také ukázal, že 43 % respondentů nevěří, že americký prezident Joe Biden bude schopen situaci na Ukrajině zvládnout.

Průzkum byl proveden ve dnech 26. – 30. ledna mezi 1068 Američany. Chybovost byla 4,2 procentního bodu.

Deník Washington Post již dříve uvedl, že rostoucí touha republikánů »předat části Ukrajiny Rusku«, aby se konflikt ukončil, je »zarážející«. Podle ní se také více než polovina republikánů domnívá, že Washington dělá pro Kyjev »příliš mnoho« a že by jeho financování mělo být zastaveno.

Na jaře 2022 Spojené státy vyčlenily 40 miliard dolarů na různé formy pomoci Kyjevu, včetně vojenské a hospodářské. Na začátku října Biden podepsal návrh zákona, který zahrnoval dodatečnou pomoc Ukrajině ve výši 12,4 miliardy dolarů. V prosinci byl schválen rozpočet země na fiskální rok 2023, v němž je na různé potřeby spojené s pomocí Ukrajině a spojencům Washingtonu v NATO vyčleněno 44,9 miliardy dolarů.

(jb, TASS)

2 KOMENTÁŘE

  1. [Link deleted]
    Remarque: Na západní frontě klid
    V Knihovně města Prahy si tuto knihu ale i další, můžeme BEZPLATNĚ číst.
    Je to o 1.. světové válce, tedy CENZORY pravděpodobně zakázaná

Comments are closed.