Home Zahraničí Stále více Ukrajinců zachvacuje pesimismus

Stále více Ukrajinců zachvacuje pesimismus

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Stále více Ukrajinců je pesimistických ohledně pravděpodobnosti rychlého ukončení konfliktu, uvedl deník New York Times.

Vzhledem k tomu, že ukrajinská armáda uvízla v zákopech podél frontové linie, a k pocitu, že dodávky zbraní od spojenců zaostávají a budou se snižovat, průzkumy a rozhovory naznačují rostoucí pesimismus, upozornil list. Zdůraznil, že optimismus Ukrajinců byl podlomen a země se nyní připravuje na život s »válkou jako konstantou a bez konce v dohledu«.

Noviny připomněly, že podle studie Kyjevského mezinárodního sociologického institutu klesla míra důvěry Ukrajinců ve vládu ze 74 % v květnu na 39 % v říjnu. »Měli bychom být upřímní. Lidé začínají být pesimističtí,« řekl deníku New York Times zástupce ředitele institutu Anton Grušeckij. Vysvětlil, že Ukrajinci se necítí bezpečně a snaží se najít viníky. Ve společnosti roste hněv kvůli korupci ukrajinské vlády a nedostatečné pečlivosti Západu při poskytování vojenské pomoci, dodal expert.

Již dříve nejvyšší ukrajinský vojenský velitel Valerij Zalužnyj v článku pro časopis Economist přiznal, že konflikt se dostal do »patové situace«. Později v rozhovoru pro stejné noviny uvedl, že ukrajinské jednotky nebudou schopny provést průlom na frontě. Ukrajinský prezident Volodimir Zelenský v komentáři k článku vrchního velitele uvedl, že pro Kyjev situace není patová.

(cik, TASS)

1 KOMENTÁŘ

  1. Válečný zločinec Zelenský nechce ukončení války, protože by do Ukrajiny přestaly téct stovky miliard z USA a EU, které Zelenský a jeho kamarila můžou v pohodě rozkrást a přivlastnit si je.
    Do Ukrajiny cpe naše peníze a zbraně Fiala a Rychetského Pětikoalice a Pavel a podporují tak nacistický režim na Ukrajině.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here