Home Zahraničí Švýcaři v referendu podpořili velkochov zvířat i zvýšení důchodového věku u žen

Švýcaři v referendu podpořili velkochov zvířat i zvýšení důchodového věku u žen

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Švýcaři se v dnešním referendu vyslovili proti zákazu intenzivního průmyslového chovu zvířat, vyplývá z prvotních výsledků plebiscitu. Podle informací zveřejněných před 14.00 ve vládní aplikaci VoteInfo, kde se výsledky neustále aktualizují, hlasovalo proti návrhu 66,19 procenta voličů.

Ve Švýcarsku už teď platí pro chov hospodářských zvířat velmi přísné zákony. I vláda proto doporučovala návrh odmítnout s tím, že změny by znamenaly další náklady, a tak i zvýšení cen potravin, uvedla agentura Reuters.

»Hlasoval jsem proti,« uvedl ženevský volič Fabrice Drouin. »Existují farmáři, kteří se svými zvířaty intenzivně hospodaří, nicméně respektují i jejich blahobyt. A abychom nakrmili obyvatelstvo, potřebujeme nějaké velkofarmy, aspoň trochu, jinak už nebudeme moci jíst maso vůbec,« dodal.

V druhém referendu Švýcaři rozhodovali o zvýšení věku odchodu do důchodu u žen z 64 na 65 let a podle prvních částečných výsledků tento návrh podpořili, uvedla agentura AP. Muži už teď ve Švýcarsku odcházejí do důchodu v 65 letech.

(jb, čtk)

Předchozí článekOnline literatura se stává novým globálním kulturním exportem Číny
Další článekBritánii chybí pracovní síly, Trussová chystá zásadní revizi vízového systému

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here