Home Zahraničí Švýcarská obchodní škola zahajuje novou iniciativu s cílem poskytnout pohled na vzkvétající...

Švýcarská obchodní škola zahajuje novou iniciativu s cílem poskytnout pohled na vzkvétající Čínu

Pracovníci přepravují vozíky s květinami v mezinárodním aukčním centru Kunming Flora Trading Center v Tou-nanu v jihozápadní čínské provincii Jün-nan, 31. ledna 2023. FOTO - Xinhua/Chen Xinbo

Světoznámá podnikatelská škola International Institute for Management Development (IMD) uvedla, že její nově zahájená iniciativa zaměřená na Čínu má za cíl podpořit nadnárodní korporace při rozšiřování jejich působení a růstu jejich aktivit v Číně.

»Velmi se těšíme na zintenzivnění našich aktivit v Číně« a také se snažíme přivádět čínské společnosti do zahraničí ve snaze budovat mosty mezi Čínou a zbytkem světa, řekl prezident IMD Jean-Francois Manzoni agentuře Xinhua na okraj 52. sympozia v Saint Gallenu, které je přední světovou platformou pro mezigenerační dialog a spolupráci.

»Pokud chcete být globální školou, musíte pochopit, kdo inovuje, a pak se musíte snažit tyto postupy kodifikovat a vysvětlit je všem ostatním,« řekl šéf institutu, prestižní nezávislé obchodní školy s kampusy v Lausanne a Singapuru.

»Naše aktivity v Číně nejsou jen distribučním kanálem pro další účastníky. Jsou také způsobem, jak se spojit s neuvěřitelně živou inovací, která tam probíhá,« řekl Manzoni.

Novou čínskou iniciativu se sídlem v Šen-čenu vede Mark Greeven, generální ředitel IMD China, a jejím cílem je spolupracovat s nadnárodními korporacemi a špičkovými čínskými společnostmi a poskytnout jim vhled do prosperující Číny.

Manzoni uvedl, že cílem je pomoci nadnárodním společnostem při demystifikaci Číny a zlepšit jejich rozvoj a působení v zemi a zároveň umožnit čínským společnostem prosperovat v celosvětovém měřítku.

Na snímku je nákladní vlak Čína-Evropa v mezinárodním přístavu Si-an v Si-anu v severozápadní čínské provincii Šen-si, 23. března 2023. FOTO – Xinhua/Li Yibo

»Zpočátku jsme měli v Číně aktivity, které se zaměřovaly hlavně na státní podniky a zejména banky, a tyto organizace velmi rády příležitostně do Švýcarska přijížděly,« řekl.

»V Číně je také živý technologický a inovační sektor, na který jsme dosud vůbec nenavázali. Nyní chceme udržet i nadále skupinu, která se bude věnovat státním podnikům, ale zároveň vytvořit novou organizaci, která bude úžeji spolupracovat s technologickými společnostmi,« dodal.

»Také jsme zde proto, abychom se učili a dokumentovali jejich postupy a vysvětlovali zbytku světa, co se v Číně děje,« řekl.

IMD se od roku 2012 pravidelně umisťuje mezi prvními třemi v žebříčku manažerského vzdělávání deníku Financial Times.

(Xinhua)