Home Zahraničí Sýrie se připravuje na možný turecký útok

Sýrie se připravuje na možný turecký útok

Turecké jednotky u syrských hranic FOTO - ČTK/AP

Velení syrské armády rozmístilo další vojáky a obrněná vozidla do města Ajn al-Arab ležícího 150 kilometrů severozápadně od města Aleppo, uvedl deník Al Watan s odvoláním na syrský vojenský zdroj. Podle tohoto zdroje bylo do oblasti nasazeno nejméně 20 tanků a obrněných transportérů, stejně jako dělostřelecké systémy a těžké kulomety.

Sýrie se rozhodla posílit pozice své armády v této oblasti po intenzivním ostřelování tureckými silami a jednotkami syrské ozbrojené opozice, které zasadily více než 40 dělostřeleckých úderů poblíž Ayn al-Arab a Tell Rifaat. Předtím turecké bezpilotní letouny zaútočily na vojenské letiště Meneg.

Dne 22. listopadu posílila Sýrie svou armádní skupinu v guvernorátu Rakka. Konvoj obrněných vozidel a těžkých zbraní dorazil do města Ayn Issa ležícího na strategické dálnici spojující východní a západní regiony Sýrie. Čerstvé síly byly rovněž nasazeny v Tell Tamer na severozápadě guvernorátu al-Hasakah, aby odrazily případný turecký útok.

Turecká vojenská letadla a dělostřelectvo zasazují údery na území kontrolovaná kurdskými Syrskými demokratickými silami (SDF) na severu guvernorátů Aleppo, Rakka a al-Hasaka. Podle SDF vypálily turecké jednotky za posledních 48 hodin na sídla nacházející se v této oblasti až 795 střel. Místní obyvatelé prchají ze svých domovů a hledají útočiště v bezpečnějších oblastech.

(cik)

1 KOMENTÁŘ

Comments are closed.