Home Zahraničí Téměř polovina respondentů v USA nesouhlasí s Bidenovými kroky vůči Rusku a...

Téměř polovina respondentů v USA nesouhlasí s Bidenovými kroky vůči Rusku a Ukrajině

FOTO - pixabay

Mnoho Američanů je nespokojeno s kroky amerického prezidenta Joea Bidena týkajícími se Ruska a Ukrajiny, stejně jako s jeho opatřeními v oblasti ekonomiky a boje proti nelegálnímu přistěhovalectv, vyplývá z průzkumu pro deník Washington Post a televizi ABC.

Respondenti byli dotázáni, co si myslí o krocích amerického vůdce v souvislosti se »situací na Ukrajině a v Rusku«. 38 % respondentů uvedlo, že Bidenův postup schvaluje, 48 % je opačného názoru, 13 % respondentů neuvedlo odpověď. Podle výsledků předchozích průzkumů z dubna 2022 hodnotilo Bidenovu politiku vůči Rusku a Ukrajině kladně 42 % dotázaných, zatímco 47 % ji hodnotilo záporně. Na konci února 2022 to bylo 33 % a 47 %.

Podle údajů z posledního průzkumu 42 % respondentů celkově schvaluje Bidenovu práci ve funkci prezidenta USA. Opačný názor zastávalo 53 procent respondentů. Ostatní neodpověděli.

Ekonomická rozhodnutí amerického vůdce hodnotí pozitivně 37 % účastníků průzkumu, negativně 58 %. S Bidenovými kroky týkajícími se situace na hranici mezi USA a Mexikem a zastavení nelegální imigrace bylo spokojeno 28 % respondentů, nespokojeno 59 %.

Podle průzkumu podporuje Bidenovu účast v příštích prezidentských volbách 31 % příznivců Demokratické strany. 58 % respondentů si myslí, že by strana měla nominovat jiného kandidáta na nejvyšší úřad v zemi. 44 % dotázaných příznivců Republikánské strany se domnívá, že kandidátem strany pro příští prezidentské volby by měl být dosavadní lídr USA Donald Trump. Téměř polovina – 49 %, si myslí, že je třeba jiného kandidáta.

(TASS)

1 KOMENTÁŘ

Comments are closed.