Trump řekl, že mu hrozí 561 let vězení

Bývalý americký prezident Donald Trump v projevu ke svým příznivcům uvedl, že mu ve třech trestních kauzách hrozí celkem 561 let vězení.

»Zkorumpované ministerstvo spravedlnosti Křivého Joea (tak Trump nazývá amerického prezidenta Joea Bidena – pozn. TASS) proti mně opět nezákonně vzneslo obvinění. V důsledku honu na čarodějnice, který vyhlásila levice, mi údajně hrozí celkem 561 let vězení. To je šest životů. Ale někdo, kdo se snaží poslat jiného člověka do vězení na šest doživotí, všem ukazuje, že se sám bojí,« napsal bývalý prezident v prohlášení, které zveřejnil jeho volební štáb.

Trump vyzval své příznivce, aby se k němu připojili a »mírumilovně se postavili proti sklouzávání Ameriky do tyranie«, a nabídl jim, aby přispěli na jeho kampaň, což je v amerických politických projevech běžná praxe. »Ale pokud jste ve finančních potížích kvůli politice Křivého Joea a obyvatel washingtonské bažiny, ani nepomýšlejte na to, že byste něco darovali!« dodal.

V úterý byla proti Trumpovi vznesena obvinění v případě jeho příznivců, kteří 6. ledna 2021 vtrhli do Kapitolu. Již dříve byl obviněn z finančních podvodů a špatného nakládání s tajnými dokumenty.

(jb, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy