Home Zahraničí Trump se hodlá osobně dostavit k newyorskému soudu

Trump se hodlá osobně dostavit k newyorskému soudu

FOTO - pixabay

Bývalý americký prezident Donald Trump plánuje příští týden přijet do New Yorku a osobně se zúčastnit soudního slyšení v občanskoprávní kauze podvodu, v níž je on a jeho Trump Organisation obžalován. Informovala o tom agentura Bloomberg s odvoláním na své zdroje.

Meritorní projednávání případu má začít v pondělí 2. října. Trump na jednání dorazit se svými právníky. Soud je připraven zajistit dodatečná bezpečnostní opatření v souvislosti s příjezdem bývalého amerického vůdce a spolupracuje v této věci s newyorskou policií, upozorňuje agentura. Agentura poznamenává, že Trump rovněž plánuje vypovídat u soudu, ale učiní tak později.

Žaloba newyorské prokuratury proti Trumpovi a jeho společnosti ve věci občanskoprávního podvodu byla soudu zaslána v září 2022. Podle verze státní zástupkyně Letitie Jamesové společnost poskytla nesprávné informace o hodnotě majetku, aby získala výhodnější podmínky při poskytování úvěrů a pojištění. Podle prokuratury byla hodnota majetku nadhodnocena o 2,23 až 3,6 miliardy dolarů. Jak tvrdí prokuratura, nadhodnocena byla zejména hodnota Trumpova majetku na Floridě, jeho bytů v mrakodrapu Trump Tower na Manhattanu, některých kancelářských budov a golfových hřišť. Trumpova obhajoba trvá na tom, že obvinění jsou nepodložená a cena nemovitostí se mohla v průběhu času z různých důvodů měnit.

Řízení v této kauze by mělo skončit v prosinci. Občanskoprávní řízení se netýká vězení ani omezení politické činnosti.

(cik, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here