Home Zahraničí Turecko se prý nenechá stíhačkami vydírat

Turecko se prý nenechá stíhačkami vydírat

F-16 FOTO - pixabay

Šéf tureckého ministerstva obrany Hulusi Akar prohlásil, že případné odmítnutí USA prodat jeho zemi stíhačky F-16 přiměje Ankaru zvážit alternativy.

»Očekáváme, že v USA převládne zdravý rozum a že se rozhodnou na základě komplexního posouzení problému. Naši kolegové z tureckého parlamentu jednají se zástupci Kongresu USA. Naše heslo zní: ‚Silné Turecko, silná armáda, silný blok NATO‘,« uvedl Akar. »Říkáme také, že stíhačky F-16 pro nás nejsou jedinou možností,« řekl ministr v neděli listu Milliyet v komentáři k požadavku skupiny amerických senátorů z minulého týdne, aby americký prezident Joe Biden odložil prodej stíhaček Turecku, dokud Ankara neschválí nabídku Švédska a Finska na vstup do NATO.

Turecko poptává 40 stíhaček F-16 Block 70 a 80 sad Block 70 k modernizaci letounů, které jsou ve výzbroji jeho letectva. Ankara uvedla, že chce letouny F-16 poté, co byla vyloučena z amerického programu stíhacích bombardérů páté generace F-35 kvůli nákupu ruských raketových systémů země-vzduch S-400.

(TASS)

2 KOMENTÁŘE

 1. Z DEZINFORMAČNÍHO webu: Vyslanec USA prý připravoval Majdan v Turecku-vyhledávat vhodné lidi , štvat je proti zvolené vládě a houfovat je. Nějaký turecký politik mu řekl „dejte své špinavé ruce pryč od Turecka“
  ———-Na ruských dezinformačních webech řeší:
  Titul mezinárodní soutěže krásy pro vdané ženy „Mrs. Universe – 2022“ získala Ruska Udmurtie Elena Maksimova
  ——————
  anketa: jak často používáte (Rusi) vulgární výrazy ? Nikdy | 20,43 % Občas | 52,26 % Neustále | 27,31 %
  Válkou na Ukrajině se zabývají jen okrajově

Comments are closed.