Home Zahraničí U Nového Zélandu se srazil člun s velrybou, nehodu nepřežilo pět lidí

U Nového Zélandu se srazil člun s velrybou, nehodu nepřežilo pět lidí

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Při srážce člunu s velrybou u novozélandského Jižního ostrova dnes zahynuli dva lidé a tři se pohřešují. Uvedla to agentura AP. Server nzherald.co.nz uvádí, že mrtvých je pět.

Policie považuje incident za bezprecedentní a tragickou událost. Na člunu bylo 11 lidí a asi osmimetrový člun se převrátil po desáté hodině místního času. Zachránit se podařilo šest osob, podle policie byla nalezena i těla mrtvých.

Neštěstí, při němž se člun potopil, se stalo dnes ráno u města Kaikoura. Policista Matt Boyce to označil za tragickou událost. Policie se nevyjádřila k informaci, že příčinou potíží člunu byla srážka s velrybou. Starosta Kaikoury Craig Mackle řekl, že si myslí, že plavidlo narazilo do velryby. Na moři podle něj panovalo velmi klidné počasí, voda byla velmi studená a u pobřeží bylo vidět několik vorvaňů.

Člun si pronajala podle nzherald.co.nz skupina pozorovatelů ptáků, podle novozélandských médií na něm byli lidé z celé země. Mackle ale řekl, že lidé z člunu přijeli lovit tresky a kanice. Policie mrtvé teprve identifikuje a neví ještě, kdo byl provozovatelem plavidla.

Všichni přeživší byli převezeni do nemocnice, ale byli propuštěni, menší zranění má jenom jeden z nich.

Mackle poděkoval všem, kteří se podíleli na záchraně, a k otázce, zda byl člun přetížen, řekl, že na to nedokáže odpovědět. Mez těmi, kdo byli převezeni do nemocnice, byl i kapitán. Richard Hill, který s ním v minulosti pracoval, řekl, že kapitán vždy kladl důraz na bezpečnost a nikdy by neriskoval.

(jb, čtk)