Home Zahraničí U syrských břehů se potopila loď s migranty

U syrských břehů se potopila loď s migranty

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Z lodi, která vyplula z Libanonu do Evropy, utonulo nejméně 71 uprchlíků. V nové bilanci to dnes oznámil libanonský ministr dopravy Alí Hamíja. Syrské ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že je mrtvých 73. Pátrání po utonulých stále pokračuje, ráno Bejrút hlásil 53 mrtvých a 20 přeživších.

»Podle zatím ještě stále provizorní bilanci je mrtvých 73. V nemocnici v Tartúsu je v ošetření 20 osob,« uvedl syrský ministr zdravotnictví Hasan Ghúbaš.

Plavidlo, na němž mohlo být až 150 lidí, vyplulo tento týden ze severu Libanonu a potopilo se. Na palubě byli hlavně Libanonci a Syřané, podle Hamíjova původního prohlášení je mezi zachráněnými nejméně pět lidí z Libanonu. Syrské úřady pokračují v pátrání. Podle tartúského guvernéra se loď potopila před dvěma dny.

Jak napsala agentura Reuters, Libanonci začali ve velkém prchat před ekonomickými potížemi, s nimiž se jejich země nyní potýká. Většina obyvatel středomořské země se kvůli nim ocitla v chudobě. Agentura AP píše, že v minulých měsících z Libanonu vyplulo do Evropy na lodích a člunech několik tisíc Syřanů, Libanonců a Palestinců.

(jb, čtk)

Předchozí článekJde o privatizaci a otevírání nůžek mezi pacienty
Další článekSnižování teploty ve školách je hazard

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here