Home Zahraničí Účast na fóru BRICS+ potvrdili zástupci z více než 50 zemí

Účast na fóru BRICS+ potvrdili zástupci z více než 50 zemí

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Přibližně sedm tisíc zástupců z více než 50 zemí se chystá zúčastnit Pátého mezinárodního komunálního fóra zemí BRICS+, které se bude konat 9. Až 10. listopadu v Sankt-Petěrburgu, řekl agentuře TASS předseda organizačního výboru fóra Michail Čerepanov.

»Přípravy probíhají dynamicky, podle plánu. K dnešnímu dni potvrdili svou účast zástupci více než 50 zemí. Letos fórum plánujeme pro sedm tisíc účastníků,« řekl Čerepanov.

Šéf organizačního výboru upozornil, že zájem o akce na tomto fóru každoročně roste. Podle jeho slov bude program nadcházejícího listopadového fóra multidisciplinární. »Máme maximální zájem na tom, aby bylo zastoupeno velké množství různých odvětví a společenství, aby se diskutovalo o úspěšných postupech územní správy, ekonomických otázkách, humanitárních otázkách, aby mohly být podepsány dohody mezi územími RF a zahraničními územími,« dodal.

Organizátoři fóra se zaměřují především na spolupráci se zeměmi Latinské Ameriky, Afriky, Asie a Blízkého východu. »Letos se také hodně zaměřujeme na prezentaci ruských investičních projektů pro investory, kteří přijedou ze zahraničí,« řekl Čerepanov.

»Zahraniční partneři chtějí vstoupit na trh, do míst, které uvolnily evropské společnosti. Do těchto] nik chtějí vstoupit naši partneři z Asie, zemí Latinské Ameriky, Blízkého východu a Afriky. To je to, co je zajímá především, aby mohli v tomto ohledu spolupracovat. A my jim v tom pomáháme,« řekl předseda organizačního výboru.

(cik, TASS)

1 KOMENTÁŘ

  1. 🇺🇸🇷🇺Spojené státy od 1. června přestanou předávat Ruské federaci informace o stavu a umístění svých strategických zbraní spadajících pod smlouvu o omezení strategických útočných zbraní, uvedlo tamní ministerstvo zahraničí.

    Sledujte @neCT24 | 42TCen

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here