Home Zahraničí Ukrajinský ministr obrany tvrdí, že »hlavní události« kyjevské protiofenzívy teprve přijdou

Ukrajinský ministr obrany tvrdí, že »hlavní události« kyjevské protiofenzívy teprve přijdou

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Ukrajinský ministr obrany Alexej Reznikov prohlásil, že »hlavní události« Kyjevem dlouho slibované protiofenzívy teprve přijdou.

»Až k tomu dojde, všichni to uvidíte. Všichni všechno uvidí,« uvedl pro Financial Times a vyvrátil tak zprávy médií o pomalém postupu ukrajinských vojsk. Podle něj se hlavní zálohy, včetně většiny brigád nedávno vycvičených na Západě a vyzbrojených tanky a technikou NATO, do operace zatím nezapojily.

V komentáři k nadcházejícímu summitu NATO ve Vilniusu 11. – 12. července Reznikov zopakoval připravenost Ukrajiny vstoupit do aliance, ale připustil, že to je sotva možné před ukončením bojů. »Jsme si vědomi, že v horké fázi je nepravděpodobné přijmout jednomyslné politické rozhodnutí. Ale jasný signál může být vyslán,« zdůraznil.

Ruské ministerstvo obrany dříve oznámilo, že ukrajinské síly od 4. června podnikají neúspěšné útočné pokusy. Dne 22. června tajemník ruské bezpečnostní rady Nikolaj Patrušev uvedl, že ztráty Ukrajiny na živé síle od začátku protiofenzivní kampaně přesáhly 13 000 osob. Ruský prezident Vladimir Putin upozornil, že ukrajinské síly nedosáhly úspěchu v žádné oblasti. Podle hlavy státu Ukrajina od začátku protiofenzívy ztratila 259 tanků a 780 obrněných vozidel.

(TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here