Úplné znění novoročního projevu předsedy CMG Šen Chaj-siunga

Předsedy China Media Group (CMG) Šen Chaj-siung pronesl k novému roku projev, kterým zhodnotil uplynulý rok. Přetiskujeme jej v plném znění:

Vážení přátelé,

V hřejivém zimním slunci vítáme rok 2023, nový rok plný příslibů a očekávání. Rád bych vás pozdravil z Pekingu!

V roce 2022 úspěšně proběhl 20. celostátní sjezd Komunistické strany Číny (KS Číny), který vytyčil úkoly a cesty k pokroku v omlazování čínského národa na všech frontách prostřednictvím čínské cesty k modernizaci. Jako účastník, svědek a zapisovatel nové éry představila mediální skupina CMG světu velkolepý a velkolepý sjezd a vytvořila řadu kvalitních příspěvků, jako jsou »Trailblazer« a »Decoding the Past Ten Years«, které vyprávějí pozoruhodné příběhy Číny během uplynulého výjimečného desetiletí a získaly široký ohlas u publika doma i v zahraničí.

V uplynulém roce jsme zkoumali integrované inovace »myšlenky + umění + technologie«, abychom usilovali o dosažení cíle poskytovat kvalitní produkty napříč našimi kanály, sítěmi a platformami. Při vysílání zimních olympijských her v Pekingu přijala společnost CMG nejmodernější technologie, aby představila »romantiku v čínském stylu«, kde se olympijský duch prolíná s čínskou kulturou a jiskra technologie rozzáří led a sníh. Předseda Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach ocenil společnost CMG za nebývalý rozsah a úspěch, kterého při pokrývání her dosáhla. Programy produkované CMG, jako je »Čína v klasice« a »Čína v poezii a malířství«, nejsou jen uměleckou interpretací trvalé čínské civilizace, ale také nepřetržitou snahou, která přispívá k rozmanitosti lidských civilizací. Naše pořady, jako je »Spring Festival Gala«, »Mid-Autumn Festival Gala« a »New Year Gala«, pomohly vzbudit nadšení pro čínskou kulturu v zahraničí. Naše série promítání čínských filmů a televizních pořadů, jako je »Festival čínských dokumentů« a »Pouto« pro latinskoamerické a africké publikum, pomohly vybudovat most mezi civilizacemi a spojit srdce a mysli prostřednictvím obrazů a filmů.

V uplynulém roce jsme uspořádali první fórum CMG, čínsko-argentinské fórum na vysoké úrovni o kulturních výměnách, čínsko-arabské fórum o mediální spolupráci a další mediální akce s různými tématy, abychom neustále zlepšovali náš mechanismus regionální spolupráce »Mediální partneři« a prostřednictvím výměn a interakcí pozvedli přátelství s našimi globálními protějšky. Po skončení 20. celostátního sjezdu ČKS jsme zahájili sérii 58 zahraničních mediálních akcí na téma »Nová cesta: Čína a svět«, abychom s přáteli z různých zemí diskutovali o významu čínské modernizace a jejím významu pro svět, které podpořilo a pokrylo více než 2 000 mezinárodních médií.

Jak prezident Si Ťin-pching při mnoha příležitostech zdůraznil, Čína stojí pevně na správné straně dějin a na straně lidského pokroku a snaží se přispět čínskou moudrostí a řešeními k věci lidského míru a rozvoje. Schopnost komunikace je jedním ze základních měřítek mezinárodních médií a pravda je zdrojem vitality všech mediálních organizací. V uplynulém roce jsme zdokonalili naši celosvětovou síť pro sběr zpráv a věnovali jsme se zdokonalování naší schopnosti informovat o nejvýznamnějších světových událostech. Nyní vysíláme v 68 jazycích (oproti 44) a pokrýváme 233 zemí a regionů. Při informování o rusko-ukrajinském konfliktu a pandemii covid-19 jsme se vzdali předsudků, zůstali jsme věrni pravdě a zajistili, aby mezinárodní společenství slyšelo objektivní a nestranný postoj Číny a její řešení.

V nadcházejícím roce budeme i nadále podnikat s podnikavostí a houževnatostí a představíme mezinárodnímu společenství nové perspektivy v nové éře v Číně z mnoha úhlů pohledu. V nadcházejícím roce si rovněž připomínáme 10. výročí návrhu iniciativy Pásmo a cesta. A my budeme i nadále navazovat přátelství prostřednictvím mediální spolupráce, podporovat výměny a vzájemné učení mezi civilizacemi a plnit svou povinnost odpovědné mediální organizace při prosazování společných hodnot lidstva a budování společenství se společnou budoucností lidstva.

»Řeky a hory vypadají v tento dlouhý den krásně. Jarní vánek přináší vůni květin a trávy.« S blížícím se jarem vám ještě jednou přeji šťastný nový rok plný zdraví, klidu a štěstí. Děkuji vám!

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy