USA uložily nerozlišující sankce na tři čínské společnosti

11. května vydalo americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti prohlášení, že tři čínské společnosti byly zařazeny na »Seznam subjektů v rámci Zákona o prevenci nucené práce Ujgurů« kvůli podezření z »nucené práce ujgurských lidí« a zakázalo dovoz jejich výrobků. Jaká je na to reakce Číny?

Mluvčí Lin Ťien řekl, že USA opět vymyslely a šíří falešné informace týkající se Sin-ťiang a uložily nezákonné sankce na čínské podniky pod záminkou lidských práv. Čína se pevně staví proti tomu a důrazně to odsuzuje.

Rozvojové úspěchy Sin-ťiangu jsou zřejmé všem a vládní politika ústřední vlády v Sin-ťiangu je hluboce zakořeněna v srdcích lidí. Opakovaně jsme citovali velké množství číselných údajů, abychom ilustrovali, že tzv. »nucená práce« a »genocida« nemají žádný základ a jsou to lži století vytvořené velmi malým počtem protičínských elementů, s cílem narušit Sin-ťiang, pošpinit Čínu a omezit čínský rozvoj. USA zařadily čínské podniky na příslušný seznam sankcí, vážně zasahují do vnitřních záležitostí Číny, narušují normální tržní pořádek, vážně porušují mezinárodní obchodní pravidla a základní normy mezinárodních vztahů a v podstatě se snaží vytvořit »„nucenou nezaměstnanost« v Sin-ťiangu, čímž porušují práva na přežití, zaměstnání a rozvoj obyvatelstva Sin-ťiangu pod záminkou lidských práv.

Lin Ťien zdůraznil, že Spojené státy mají mnoho domácích problémů. Pokud se USA skutečně starají o otázky lidských práv, měly by přijmout opatření k účinnému řešení chronických problémů rasové diskriminace, násilí se zbraněmi, zneužívání drog apod. v zemi, místo aby svévolně zasahovaly a uvalovaly sankce na jiné země.

»Vyzýváme USA, aby okamžitě přestaly pomlouvat Čínu, zrušily nezákonné jednostranné sankce vůči čínským podnikům a přestaly se vměšovat do vnitřních záležitostí Číny a poškozovat čínské zájmy pod záminkou lidských práv. Čína bude i nadále přijímat rozhodná opatření k pevné ochraně legitimních práv a zájmů čínských podniků.«

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy