Home Zahraničí Úspěch společnosti Bosch v Číně má kořeny v úzkém partnerství

Úspěch společnosti Bosch v Číně má kořeny v úzkém partnerství

Návštěvníci si prohlížejí modely palubních elektronických zařízení vystavené na stánku společnosti Bosch na 20. ročníku Šanghajské mezinárodní výstavy automobilového průmyslu ve východočínské Šanghaji, 18. dubna 2023. FOTO - Xinhua/Fang Zhe

Úzké partnerství bylo pro přední německou strojírenskou a technologickou společnost Bosch vždy základem jejích velkých úspěchů v Číně, uvedl jeden z vedoucích pracovníků společnosti.

Spolupráce byla vždy strategií společnosti Bosch, což je důvodem úspěchu, řekl Thomas Pauer, prezident divize Powertrain Solutions společnosti Bosch, v nedávném rozhovoru pro agenturu Xinhua.

»Vždy to děláme společně s ostatními i s místními čínskými společnostmi. A díky tomu jsme doposud poměrně úspěšní. A doufáme, že tomu tak bude i v budoucnu,« řekl.

Díky »skvělým partnerům« a podpoře čínské vlády je podnikání společnosti v Číně »na dobré cestě«, poznamenal Pauer.

Na Pauera hluboce zapůsobila připravenost Číňanů překonávat jakékoli výzvy, které se objeví.

»Pokud se objeví nějaká výzva, jsme schopni ji společně překonat velmi kooperativním způsobem. A to se mi na Číně velmi líbí, protože takto smýšlejí všichni.«

Lidé při návštěvě 20. mezinárodní výstavy automobilového průmyslu v Šanghaji na východě Číny, 25. dubna 2023.  FOTO – Xinhua/Wang Xiang

Pauer uvedl jako příklad 20. mezinárodní výstavu automobilového průmyslu v Šanghaji, která se konala v dubnu a na níž se naplno ukázal rychle rostoucí automobilový průmysl v Číně. »Žádný jiný region nemá tolik značek, tolik společností, které se zabývají automobilovým průmyslem,« řekl.

Pro Bosch je Čína velmi důležitá nejen proto, že je největším automobilovým trhem, ale podle Pauera i motorem technologických inovací.

Aby šel Bosch ruku v ruce s rychle rostoucím trhem, stupňuje své úsilí o zvyšování investic v Číně.

Pauer zdůraznil, že Bosch naplno podporuje čínský trh a čínský automobilový sektor, a dodal, že v letošním roce se očekává otevření nového závodu na výrobu vodíkových energetických modulů v Čchung-čchingu, který dále posílí výrobní kapacity.

Poznamenal, že Čína je již nyní předním trhem pro užitkové automobily s vodíkovými palivovými články, který z hlediska objemu poroste nejrychleji.

Kromě toho společnost také výrazně investuje do elektromobility za účelem zřízení dalších výrobních linek pro e-motory a e-nápravy pro čínský trh.

Pauer považuje technický přístup Číny k podpoře ekologických vozidel za „dobře vyvážený“ a chytrý. Podle něj pokrývají vozidla na nové energie podporovaná vládní politikou širší škálu vozidel než v některých jiných zemích, které se zaměřují pouze na bateriové elektromobily.

Uvedl, že společnost Bosch se těší na další pokrok ve spolupráci s partnery v Číně, která nabízí příležitosti k růstu v měřítku, jemuž se žádný jiný trh nevyrovná.

(Xinhua)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here