ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Útočník v Bruselu napadl nožem policejní hlídku, jeden policista zemřel a nejméně jeden další byl zraněn. Dnes večer o tom s odvoláním na státní zastupitelství informovala agentura Belga. Podle médií útočník volal Alláhu akbar (Bůh je veliký), což příslušné státní zastupitelství nepotvrdilo, ale ani nevyvrátilo.

Agentuře DPA státní zastupitelství sdělilo, že případné teroristické pozadí útoku nemůže potvrdit. DPA připomíná, že radikální islamisté používají zvolání Alláhu akbar často jako svého druhu bojový pokřik.

Nejmenovaný justiční zdroj agentuře AP řekl, že existuje »podezření na teroristický útok«.

Napadení policisté podle agentury Belga přivolali posily a jeden z kolegů, který přišel na pomoc, použil proti útočníkovi svou služební zbraň. Podle zpráv médií agresora zasáhlo několik výstřelů. Podle prokuratury byl útočník zraněn, ale ne zabit. Zatím není jasné, zda musí být ošetřen v nemocnici.»Myslím na rodinu a přátele zemřelého policisty,« napsal na Twitteru belgický premiér Alexander De Croo. Vyjádřil naději, že druhému policistovi, který byl převezen do nemocnice, se daří dobře.

(čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here