Home Zahraničí V Argentině se šíří horečka dengue, od začátku roku se nakazilo 70 000 lidí

V Argentině se šíří horečka dengue, od začátku roku se nakazilo 70 000 lidí

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Argentinští zdravotníci potvrdili od začátku roku v zemi více než 70 000 případů nákazy horečkou dengue. Uvedlo to v neděli ministerstvo zdravotnictví jihoamerické republiky.

»Ministerstvo zdravotnictví uvádí, že k 16. epidemiologickému týdnu roku 2023 (tj. k 23. dubnu) byly obdrženy informace o 71 717 případech horečky dengue v zemi, z toho 65 195 případů bylo nakaženo na území Argentiny,« uvedlo.

Podle ministerstva zdravotnictví bylo od začátku roku zaznamenáno 53 smrtelných případů horečky dengue. Nemoc byla zjištěna v hlavním městě země a v 15 provinciích.

Podle ministerstva zdravotnictví začal výskyt onemocnění v posledních dvou týdnech klesat. Zároveň ministerstvo doporučilo zvýšenou opatrnost kvůli teplému počasí v zemi v posledních dnech.

Až do letošního roku byla epidemie z roku 2020, kdy na dengue zemřelo 26 lidí a téměř 60 000 se jich nakazilo, považována za nejvážnější v argentinské historii.

Dengue je virová infekce, která je rozšířená v tropických a subtropických oblastech. Jejími příznaky jsou horečka, nevolnost, vyrážky, bolesti hlavy a bolesti v dolní části zad. Hemoragická varianta horečky je doprovázena těžkým vnitřním krvácením způsobeným kolabováním cév. Virus přenášejí komáři druhu Aedes aegypti.

(jb, TASS)