Home Zahraničí V Číně se korupce netoleruje

V Číně se korupce netoleruje

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Protikorupční kampaň v Číně přerostla v drtivou vlnu a dále se upevňuje a rozvíjí, uvedl představitel Komunistické strany Číny (ČKS) Wang Ťien-sin

Ředitel oddělení propagace Ústřední komise pro disciplinární inspekci ČKS a Národní komise pro dohled, to řekl na tiskové konferenci o udržení celkového vedení strany a zajištění plné a přísné samosprávy strany.

V období od 18. celostátního sjezdu ČKS do konce dubna letošního roku orgány disciplinární kontroly a dohledu v celé zemi vyšetřily 4,388 milionu případů a potrestaly 4,709 milionu lidí, poznamenal Wang.

Dodal, že disciplinární orgány také řešily více než 723 000 případů porušení osmibodového rozhodnutí o zlepšení chování strany a vlády, přičemž potrestáno bylo více než 644 000 lidí.

Od 18. celostátního sjezdu ČKS se disciplinárním kontrolním a dozorovým orgánům dobrovolně vzdalo celkem 74 000 lidí po celé zemi, uvedl úředník.

Podle Wanga celostátní orgány pro kontrolu disciplíny a dohled od roku 2020 rovněž předložily 216 000 návrhů na kontrolu.

(pr)

Předchozí článekLacko na pódium nedosáhl, autokrosaři ano
Další článekOpět originální Česká republika

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here