V Kalifornii a Alabamě byl vyhlášen stav katastrofy, přijdou další bouřky

Americký prezident Joe Biden v noci na dnešek vyhlásil stav katastrofy pro Kalifornii, kterou od konce prosince sužují bouře. Stejný krok poté učinil i pro Alabamu, kde při tornádech zemřelo devět lidí. Nepříznivé počasí přineslo do Kalifornie, která je nejlidnatějším státem USA, záplavy a způsobilo sesuvy půdy i výpadky proudu; úřady registrují nejméně 19 mrtvých. Meteorologové navíc varují před dalším deštěm.

Bidenovo rozhodnutí uvolní další federální pomoc pro obyvatele Kalifornie, která jim pomůže vypořádat se s následky katastrofy. Federální pomoc má usnadnit i stejný krok týkající se jižanské Alabamy, kde jsou zasaženy zejména regiony Autauga a Dallas.

S nepříznivým počasím se Kalifornie potýká od 27. prosince. Další déšť a sníh nejlidnatější americký stát zasáhly v sobotu a podle předpovědi Národní meteorologické služby (NWS) se od pondělí očekává »nová vlna extrémních srážek«. NWS také varovala před »katastrofálními záplavami« v údolí řeky Salinas, významné zemědělské oblasti jihovýchodně od Sanfranciského zálivu.

(jb, čtk)

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy