Home Zahraničí V Pákistánu explodoval autobus po pádu z mostu. Na místě je nejméně 40 mrtvých

V Pákistánu explodoval autobus po pádu z mostu. Na místě je nejméně 40 mrtvých

FOTO - Twitter

AKTUALIZUJEME

Po nehodě autobusu na jihozápadě Pákistánu je na místě nejméně 40 mrtvých. Vozidlo explodovalo po pádu z mostu. Podle agentury AFP to uvedl zástupce vlády.

»Mrtvá těla… jsou k nepoznání,« řekl úředník z okresu Lasbela v provincii Balúčistán, kde k nehodě došlo. Zachránit se podařilo tři přeživší. Autobus podle něj vezl 48 lidí, když po nájezdu na most narazil do sloupu.

Na silnicích v Pákistánu umírá množství lidí. Za příčinu odborníci označují špatný stav rychlostních komunikací, nedostatečná bezpečnostní opatření a neopatrný styl jízdy. Autobusy často bývají přeplněné a používání bezpečnostních pásů není rozšířené. Podle Světové zdravotnické organizace zemřelo v roce 2018 na pákistánských silnicích více než 27 000 lidí.

Přehled nejhorších nehod autobusů v Asii za deset let:

19. března 2013 – V Indii zemřelo 37 lidí poté, co se autobus zřítil z mostu do vyschlého řečiště řeky u města Ratnagiri ve státě Maháráštra.

30. října 2013 – Celkem 44 obětí si vyžádala nehoda autobusu, který na jihu Indie ve městě Mahabubnagar narazil do zátarasu a začal hořet.

2. ledna 2014 – Autobus se zřítil do rokle u turistické lokality Malšedž Ghat v západoindickém státě Ghat Maháráštra. Zemřelo 30 lidí.

9. srpna 2014 – Turistický autobus v jihotibetském okrese Njemo narazil do několika aut, jež se střetly v hromadné havárii, a poté se zřítil z asi desetimetrového srázu. Zahynulo 44 lidí, další 11 bylo zraněno.

10. ledna 2015 – Po srážce přeplněného autobusu s kamionem na předměstí pákistánského Karáčí zahynulo 62 osob.

8. května 2016 – Srážka dvou autobusů s cisternou v Afghánistánu na hlavním tahu mezi Kábulem a Kandahárem si vyžádala 73 životů.

4. září 2016 – Při čelním střetu autokaru s cisternou v provincii Zábul na jihu Afghánistánu zahynulo 38 lidí.

18. ledna 2018 – V hořícím autobuse na západě Kazachstánu zemřelo 52 lidí, občanů Uzbekistánu, kteří cestovali za prací do Ruska. Zachránilo se jen pět osob včetně obou řidičů. Požár vypukl od letlampy, kterou si cestující v rozbitém autobuse topili

22. dubna 2018 – Při nehodě autobusu v Severní Koreji zemřelo 32 čínských turistů a čtyři Severokorejci. Podle zpráv čínských médií spadl autobus z mostu.

19. července 2021 – Srážka přeplněného autobusu s kontejnerovým kamionem v pákistánské provincii Paňdžáb si vyžádala 33 lidských životů, zranění utrpěly čtyři desítky pasažérů.

29. ledna 2023 – Po nehodě autobusu na jihozápadě Pákistánu je na místě nejméně 40 mrtvých. Vozidlo explodovalo po pádu z mostu.

(jb, čtk)