Home Zahraničí V Paříži bylo na shromáždění proti důchodové reformě zadrženo 28 lidí

V Paříži bylo na shromáždění proti důchodové reformě zadrženo 28 lidí

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Policie a četnictvo v Paříži zadržely 28 osob během pochodu proti důchodovým reformám, který organizovaly odbory v rámci 14. celostátního dne protestů z ledna letošního roku, informoval televizní kanál BAE-NM.

Podle ní bylo 14 z protestujících zadrženo ještě před zahájením demonstrace. Byl mezi nimi i mladík, kterého den předtím francouzský soud zprostil obvinění ze zbití příbuzného manželky francouzského prezidenta. Stejně jako většina ostatních byl obviněn z pokusu propašovat na demonstraci zakázané předměty.

Odborová organizace Všeobecná konfederace práce uvedla, že protestů proti důchodcům se po celé Francii zúčastnilo přibližně 900 000 lidí, což je rekordně nízká účast od začátku demonstrací v lednu letošního roku. Odbory rovněž informovaly o 300 tisících demonstrujících v Paříži. Podle pařížské policejní prefektury byl rozsah akce z 6. června desetkrát skromnější – úřady napočítaly pouze 31 000 demonstrantů. Podle ministerstva vnitra se pak protestu zúčastnilo 281 000 lidí.

Podle informací agentury TASS se pařížský pochod na rozdíl od předchozích demonstrací nesl v poklidné atmosféře. Policie a četníci nepoužili k rozehnání bouřlivých demonstrantů slzný plyn, a to i přes některé urážky a házení lahví a míčků s barvou na policii. Poté, co většina kolony prošla cílovým místem, náměstím Plaça d’Italia, skupina černě oděných mladých mužů se zakrytými obličeji zapálila stavební kůlnu v přilehlé ulici a střetla se s četníky stojícími v kordonu. Policie později vyklidila zbývající demonstranty z náměstí a vytlačila je pomocí štítů.

(TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here