V rámci stávky proti důchodové reformě byly ve Francii zablokovány výjezdy z rafinerií

Demonstranti stávkující proti důchodové reformě zablokovali výjezdy ze všech ropných rafinerií ve Francii. Informovala o tom v úterý rozhlasová stanice France enfo.

Podle rozhlasové stanice, která se odvolává na Všeobecnou konfederaci práce (CGT), byly výdeje pohonných hmot zablokovány u všech rafinerií.

CGT však poznamenala, že ačkoli stávky probíhají ve všech rafineriích, počet protestujících se v jednotlivých rafineriích liší.

Již dříve šéf CGT Philippe Martinez v rozhovoru pro týdeník Journal du Dimanche slíbil, že 7. března »Francie povstane«, aby vyjádřila svůj nesouhlas s navrhovaným projektem důchodové reformy úřadů. Podle něj se připravuje více než 260 protestů, na nichž se očekávají miliony účastníků. Televizní kanál BFM TV s odvoláním na interní prognózy analytiků ministerstva vnitra země zároveň uvedl, že úřady očekávají počet protestujících ve výši 1,1 až 1,4 milionu.

Jedno z největších shromáždění proti návrhu důchodových změn se ve Francii konalo 31. ledna, kdy do ulic vyšlo – podle CGT – asi 2,8 milionu lidí (podle ministerstva vnitra 1,2 milionu). Velká shromáždění se konala také 7. a 11. února.

V polovině ledna představila francouzská premiérka Elisabeth Bornová návrh reformy, která by do roku 2030 zvýšila věk odchodu do důchodu z 62 na 64 let. Návrh rovněž počítá se zvýšením minimálního důchodu na 1 200 eur a se zrušením řady zvláštních důchodových režimů v různých odvětvích.

(jb, TASS)

Související články

2 KOMENTÁŘŮ

  1. A copak dělá „elegán“ Středula se svými žluťáckými odbory? Možná „konstruktivně“ navrhne další zvýšení věku odchodu do důchodu na 70 let?

  2. Macron pracoval pro Rotschildy, není tedy prezidentem Francouzů ale je prezidentem Rotschildů. Ve Francii je dost lidí z bývalých kolonií – Alžířané, Mauretánie, Senegal, Guinea, Mali (Francouzský Súdán), Pobřeží slonoviny, Benin, Niger, Burkiny Faso, Čad, Středoafrické republiky a Republiky Kongo. Somálci, Marokánci , Libanmonci a další. a je tam dost židů nebo Židů a muslimů.
    V této nejednotě je pro Macrona a kapitalisty ze Svazu podnikatelů snadné prosadit a realizovat cokoliv. Stejně jako u nás, si většina, podle mne tupých pracujících, zvolila toho. kdo jim škodí – mohli si zvolit Marine Le Penovou, Jean-Luc Mélenchona nebo některého zástupce pracujících.
    —————————
    Odboráři by si mohli zvolit prezidenta. Předsedové odborů by se sešli , navrhli by PROGRAMY a kandidáty a hlasováním by navrhli prezidenta z odborů. Měl by být jen jeden aby se nerozplývaly hlasy.
    Stejným způsobem by mohly odbory zvolit předsedu vlády a tím celou vládu.
    Odbory by musely vytvořit a zaregistrovat stranu s jedním PROGRAMEM a jedním kandidátem -aby se netříštily hlasy odborové strany
    Společným programem by mohlo být ZRUŠENÍ důchodové reformy, pokud Macronovi a Borneové projde.
    —-Odboráři by měli počítat s tím že se kapitalisté, i globální, pokusí a fašistický převrat jaký proběhl v Itálii (Musolini) , ve Španělsku (Franco), v Chile (Pinochet), na Ukrajině. Nezdařené pokusy o převrat-Venezuela, Bělorusko.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy