FOTO - CRI

V italském hlavním městě Římě se konal Čínsko-evropský seminář o lidských právech 2023. Toto setkání se zaměřilo na »Modernizaci a rozmanitost civilizace lidských práv«. Více než 130 učenců, vládních úředníků, poslanců, zástupců politických stran a sociálních organizací a dalších osobností v oblasti lidských práv z Číny, České republiky, Itálie, Řecka, Velké Británie, Spojených států, Německa, Nizozemska, Španělska, Švýcarska, Rakouska, Bulharska, Norska, Polska, Portugalska, Srbska a dalších zemí zde diskutovalo a vyměňovalo si názory.

Prezident Čínské asociace pro výzkum lidských práv Paj-ma Čch‘-lin v projevu uvedl, že svět je bohatý a barevný a rozmanitost je kouzlem lidské civilizace. »Každá civilizace ztělesňuje moudrost a duchovní snahu země nebo národa a má svou jedinečnou existenční hodnotu. V procesu podpory čínské cesty k modernizaci vedla KS Číny lidi k tomu, aby se vydali na cestu rozvoje lidských práv, která odpovídá trendu doby a vyhovuje čínským národním podmínkám, a dosáhla plodných výsledků. Všechny země by měly podporovat pozitivní rozvoj globální správy lidských práv prostřednictvím jednoty a spolupráce, podporovat svobodný a komplexní rozvoj všech lidí v procesu modernizace, podporovat rozmanitost civilizací lidských práv prostřednictvím výměn a vzájemného učení a společně hledat řešení současných problémů a výzev v oblasti mezinárodních lidských práv,« uvedl.

Děkan Právnické fakulty Univerzity v Římě v Itálii Oliviero Diliberto pronesl, že vláda země podle zákona a budování právního státu se staly základní strategií Číny. Občanský zákoník Čínské lidové republiky stanovuje prostřednictvím specializovaných kapitol právo na osobnost, což je významnou inovací.

Člen britské Sněmovny lordů Neil Davidson doplnil, že země si v dlouhém rozvoji vyvinuly svou vlastní historii, systémy, tradice, životní styl a filozofické koncepty. Tento vývoj není izolovaný, ale generován komunikací a učením s ostatními částmi světa. »Měli bychom komunikovat a diskutovat o otázkách lidských práv se vzájemným respektem ke svým hodnotám,« uvedl.

Během semináře uskutečnili čínští i zahraniční účastníci tři paralelní setkání na témata, jako je kulturní výměna a vzájemné učení, rozvoj moderních konceptů lidských práv, modernizace a svobodný a komplexní rozvoj lidských bytostí, udržitelný rozvoj v procesu modernizace a vývoj civilizace lidských práv v digitálním věku.

(pr)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here