Home Zahraničí V roce 2023 dochází v USA k průměrně dvěma masovým střelbám za...

V roce 2023 dochází v USA k průměrně dvěma masovým střelbám za den

FOTO - CRI

Americká zpravodajská síť Axios nedávno citovala údaje z neziskové organizace »Archiv násilí se zbraněmi«, která uvedla, že v roce 2023 bylo ve Spojených státech dosud zaznamenáno více než 420 masových střeleb a více než 25 000 lidí zemřelo při násilí se zbraněmi.

Statistiky ukazují, že v roce 2023 dochází ve Spojených státech průměrně ke dvěma střeleckým incidentům denně a každý den zemře v důsledku použití střelné zbraně v průměru až 118 lidí. Kromě toho bylo letos ve Spojených státech při střelbě zraněno více než 22 000 lidí, včetně více než 400 dětí a 2400 teenagerů.

Zpráva poukázala na to, že i když je toto číslo tak alarmující, neodráží dosud plnou situaci násilí se zbraněmi ve Spojených státech. Násilí se střelnými zbraněmi si v Americe vybírá obrovskou daň a náklady sdílejí všichni Američané.

Někteří učenci se domnívají, že násilí se zbraněmi, jako je masová střelba, už není čistě právní záležitostí, ale je také kulturní záležitostí. Zpravodajská síť Axios dříve zveřejnila článek, v němž se uvádí, že stále více zastánců kontroly zbraní uvedlo, že aby se Spojené státy vypořádaly s problémem násilí se zbraněmi, musí nejen provést změny v zákonech, ale také změnit kulturu zbraní v celé společnosti.

(pr)

1 KOMENTÁŘ

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here