FOTO - CMG

V San Franciscu se konal Čínsko-americký přátelský dialog o mezilidských a kulturních výměnách, který organizovala čínská mediální organizace China Media Group (CMG) společně s Americko-čínskou asociací pro výměnu mladých studentů a s dalšími skupinami s cílem diskutovat o přátelství předávaném z generace na generaci mezi čínskými a americkými lidmi, posílit vztahy mezi lidmi a zvýšit komunikaci mezi lidmi.

Akce se zúčastnili a pronesli projevy náměstek ministra ústředního propagačního oddělení a ředitel CMG Šen Chaj-siung, první výkonná ředitelka Výboru pro sesterské státy-provincie Iowy Sarah Landeová, vnuk amerického generála Josepha Stilwella John Easterbrook a vedoucí výzkumná pracovnice Asociace pro turistiku a kulturu v Ku-lingu Elyn MacInnisová.

Šen Chaj-siung ve svém projevu poukázal na to, že setkání hlav státu Číny a Spojených států v San Franciscu přitáhlo celosvětovou pozornost. Setkání v San Franciscu se jistě stane novým výchozím bodem pro stabilizaci čínsko-amerických vztahů. Čínský prezident Si Ťin-pching uvedl, že naděje čínsko-amerických vztahů spočívá v lidech, základ bilaterálních vztahů spočívá v lidech obou zemí, budoucnost spočívá v mládeži a vitalita spočívá v regionální spolupráci. Abychom dobře rozvinuli čínsko-americké vztahy, musíme spojit síly všech stran. V současné době Čína a Spojené státy vytvořily 284 párů sesterských provincií a států a měst. Přátelství mezi oběma národy se rozprostírá nejen přes kontinenty, ale obstálo i ve zkoušce času. Přátelské výměny mezi oběma národy mají dlouhou historii a jsou věčné.

Šen Chaj-siung dodal, že historické snímky Létajících tygrů (Flying Tigers) a Ku-lingu v čínské provincii Fu-ťien, které CMG obnovila pomocí technologie 8K+AI, právě oživily historii a umožnily lidem znovu prožít období vášnivé minulosti. Čínsko-americké vztahy jsou nejdůležitější bilaterální vztahy na světě, v nichž média hrají důležitou roli při podpoře mezilidských a kulturních výměn a posilování vzájemného přátelství. Jako komplexní mezinárodní mediální letadlová loď s největším rozsahem, nejvíce obchodními formami a nejširším pokrytím v dnešním světě, CMG tvrdě pracuje na vybudování mostu vzájemného učení, spolupráce a výměn. Čína a Spojené státy americké oslaví v roce 2024 45. výročí navázání oficiálních diplomatických vztahů mezi oběma zeměmi. Prezident Si řekl, že dobré vztahy mezi zeměmi závisí na mezilidských vazbách. »Doufám, že se připojí více přátel a budou společně pracovat na oživení čínsko-amerických vztahů,« uvedl Šen.

Sarah Landeová se vyslovila v tom smyslu, že prezident Si zde během mnoha návštěv Iowy řekl starým přátelům, že lidé Spojených států a Číny mohou zasadit semena přátelství, vzájemně se respektovat a budovat vzájemnou důvěru prostřednictvím rozsáhlé a hluboké komunikace. Letos si připomínáme 40. výročí založení sesterského vztahu mezi americkým státem Iowa a čínskou provincií Hebei (Che-pej). Prostřednictvím úzké výměny a sdílení lidé z obou stran vzájemně chápou a prožívají kulturu a každodenní život toho druhého a prohlubují své přátelství. Uvedla, že svět potřebuje, aby Spojené státy a Čína, dvě největší ekonomiky na světě, spolupracovaly na řešení klíčových problémů, kterým čelí dnešní svět, prostřednictvím vynikající moudrosti a širokého myšlení. Mládež je naše budoucnost. »Doufáme, že se stále více amerických studentů bude učit čínsky, jezdit do Číny, poznávat čínské přátele, oceňovat čínskou kulturu a prohlubovat vzájemné porozumění. Kéž přátelství mezi lidmi Spojených států a Číny nadále kvete a vzkvétá,« řekla Sarah Landeová.

John Easterbrook poděkoval prezidentu Si Ťin-pchingovi za jeho podporu mezilidské výměny mezi Spojenými státy a Čínou a těší se, že pod vedením prezidenta Si Ťin-pchinga se mezilidské a kulturní výměny mezi oběma zeměmi posunou na vyšší úroveň. Řekl, že generál Stilwell byl přítelem čínského lidu, vážil si a obdivoval Číňany a čínskou kulturu, což se po pět generací stalo vzácnou tradicí rodiny Stilwellů. Interaktivní komunikace mezi lidmi je základním kamenem zlepšování vztahů, prohlubování porozumění, posilování přátelství a udržování světové stability.

Elyn MacInnisová projevila vděk prezidentu Si Ťin-pchingovi za jeho pozornost vůči Ku-lingu a za důraz, který klade na důležitost přátelství mezi lidmi. Řekla, že přátelství je trvalý emocionální stav, který zahrnuje respekt, vzájemné doprovázení se a důvěru. »Jako přítelkyně Ku-lingu hluboce cítím pozitivní roli mezilidských výměn při podpoře vztahů mezi těmito dvěma zeměmi,« dodala Elyn MacInnisová.

(pr)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here