Home Zahraničí V Sydney kotví výletní loď, na níž se 800 lidí nakazilo koronavirem

V Sydney kotví výletní loď, na níž se 800 lidí nakazilo koronavirem

Majestic Princess FOTO - wikipedia

V australském Sydney zakotvila výletní loď, na které se asi 800 cestujících a členů posádky nakazilo koronavirem. Na svých internetových stránkách o tom píše britská BBC.

Loď Majestic Princess s 4600 cestujícími a členy posádky na palubě připlula do Austrálie z Nového Zélandu. Marguerite Fitzgeraldová, šéfka společnosti Carnival Australia, která 12denní plavbu pořádá, uvedla, že nakažení mají lehký průběh covidu-19, nebo se u nich neobjevily dokonce žádné příznaky. Zaměstnanci společnosti pomohou zajistit pro nakažené ubytování, kde budou moci dokončit izolaci, kterou v současnosti úřady v Novém Jižním Walesu nenařizují, ale důrazně doporučují.

BBC uvádí, že nynější situace připomíná případ lodi Ruby Princess, kde se na jaře 2020, na začátku pandemie covidu-19, nakazilo 900 lidí a 28 z nich zemřelo. Ruby Princess provozovala také společnost Carnival Australia. Na otázku k porovnání tehdejší a současné situace Fitzgeraldová řekla, že »od té doby jsme se toho o covidu naučili mnohem, mnohem více«.

V Austrálii případů nákazy koronavirem přibývá, píše BBC. V asi osmimilionovém Novém Jižním Walesu za uplynulý týden přibylo zhruba 19 800 infikovaných.

(čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here