Home Zahraničí Ve Veřejné Komoře Ruské federace byla zahájena unikátní výstava fotografií Nelsona Mandely

Ve Veřejné Komoře Ruské federace byla zahájena unikátní výstava fotografií Nelsona Mandely

Výstava má základy spolupráce mezi Ruskem a Jihoafrickou republikou, které položil již dávno politik a člověk který získal Nobelovu cenu míru, bývalý jihoafrický prezident, Nelson Mandela na vývoj rusko-jihoafrických vztahů v současné etapě. Výstava byla zahájen 25. července 2023 v 11.00 ve Veřejné komoře Ruské federace. Výstava mapuje klíčové okamžiky života Nelsona Mandely, který byl prvním černošským prezidentem zvoleným v prvních svobodných volbách v historii  Jihoafrické republiky. Jeho vláda se soustředila na likvidaci dědictví apartheidu, Mandelova vláda se zaměřovala na, institucionalizovaný rasismus, chudobu a sociální nerovnost a zprostředkovala mezirasové usmíření v zemi. Politicky se hlásil k africkému nacionalismu a demokratickému socialismu. V letech 1991 až 1997 byl prezidentem Afrického národního kongresu. V mezinárodní politice byl generálním tajemníkem Hnutí nezúčastněných zemí v letech 1998 až 1999.

Podle organizátorů akce načasovaná na druhý summit »Hospodářské a humanitární fórum Rusko-Afrika«, který právě začal a je v plném proudu a poslouží zásadním způsobem rozvoji rusko-jihoafrických vztahů. Organizátoři výstavy jsou instituce, které se dlouhodobě zabývají těmito otázkami a vztahy. Jako poskytnutí výstavních prostor pro tuto ojedinělou podporující výstavu ráda umožnila Komise Veřejné komory Ruské federace pro bezpečnost a spolupráci s ONC vlastní výstavu na vysoké úrovni připravila Nadace Fidela Castra pro pomoc rozvoji rusko-kubánských vztahů (Nadace Fidela Castra).Slavnostního otevření expozice, která představuje unikátní fotografie ze života Nelsona Mandely, se zúčastnili představitelé těchto společností. Jako je člen Veřejné komory Ruské federace Michail Aniškin, dále významný představitel těchto otázek a předseda Nadace Fidela Castra Leonid Savin, známý politolog a odborní na nadnárodní vztahy Dmitrij Rodionov a rovněž známýpolitolog a expert Igor Lukjanov, který na závěr velmi bohatě nastínil souvislosti spojené se vztahem Ruské federace a nejen Jihoafrické republiky. Velmi skvělým moderátorem této významné akce byla Natalia Makejevová, členka správní rady Nadace Fidela Castra, ale také novinářka, analytička a politoložka.

Výstavu je možné shlédnout od 25. července do 8. srpna 2023 ve vestibulu 1. patra Veřejné komory Ruské federace na adrese Miusskaya Ploshchad 7, bld. 1, Veřejná komora Ruské federace, hala v 1. patře.

(brom)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here