Home Zahraničí Čínské vedení pracuje na prevenci a pomoci při povodních

Čínské vedení pracuje na prevenci a pomoci při povodních

FOTO - CRI

Vzhledem k tomu, že Čína se stále nachází v hlavní povodňové sezóně s častými výskyty katastrof, jako jsou dešťové bouře, povodně a tajfuny a některé oblasti stále čelí riziku povodní, vyzvalo zasedání politbyra KS Číny, kterému předsedal prezident Si Ťin-pching příslušné oddělení a regiony, aby kladly bezpečnost životů a majetku lidí na první místo a odvedly dobrou práci v oblasti prevence a pomoci při povodních.

»Je třeba vynaložit úsilí na realizaci přesných reakcí na včasné varování a dále posílit vazby mezi meteorologickým včasným varováním a připraveností na katastrofy,« uvedl Si. Povodňové oblasti jsou nejvyšší prioritou protipovodňové práce, zaznělo dále na zasedání a byla zmíněna potřeba plánovat a realizovat dispečerské práce v povodích a provést komplexní přípravy plánů, týmů a materiálů pro zajištění bezpečnosti hlavních řek během povodňového období.

Je nutné dobře koordinovat kontrolu povodní a pomoc při suchu a přísně zabránit současnému suchu a povodním, konstatovali činitelé a zdůraznili potřebu rozhodně evakuovat a přemístit osoby v nebezpečných oblastech v kritických obdobích a dále upřesnit plán osobního přemístění s cílem zajistit komplexní a včasné přemístění.

Účinná a vědecká záchrana

Na zasedání byl zdůrazněn význam celkového úsilí o záchranu a naléhavě vyzvalo ke koordinaci a vyslání různých záchranných složek, jako je Čínský národní komplexní hasičský a záchranný tým, Čínská lidová osvobozenecká armáda a ozbrojené policejní síly, stejně jako sociální záchranné složky, aby byla zajištěna efektivní a vědecká záchrana.

Je třeba vyvinout veškeré úsilí na záchranu uvězněných lidí a hledání pohřešovaných, aby se minimalizovaly oběti, řádně přemístit obyvatele a zajistit základní živobytí lidí postižených katastrofami.

Podle delegátů by mělo být vyvinuto úsilí o odvedení dobré práce v oblasti dezinfekce životního prostředí a prevence epidemií a posílení nabídky na trhu a stability cen s cílem co nejdříve obnovit normální pořádek výroby a života po katastrofách.

Posílení schopností předcházení, zmírnění a pomoci při katastrofách

Byla také zdůrazněna potřeba dále posílit schopnosti země předcházet, zmírnit a pomáhat při katastrofách. »Je nutné posílit budování kapacit regionálních záchranných středisek pro mimořádnou pohotovost, zaměřit se na provádění naléhavých, obtížných a nebezpečných úkolů a zdůraznit potřeby záchrany při závažných regionálních přírodních katastrofách,« upozornili delegáti.

Dále pak vyzvali k úsilí o posílení plánování a výstavby městských protipovodňových řešení a odvodňování, zlepšení provozu městských drenážních sítí a zlepšení další infrastruktury s cílem zajistit hladký průtok hlavních drenážních kanálů měst.

(pr)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here