Home Zahraničí Vedoucí představitelé G20 se zavázali ke spolupráci při řešení globálních problémů

Vedoucí představitelé G20 se zavázali ke spolupráci při řešení globálních problémů

FOTO - CRI

Sedmnáctý summit skupiny 20 (G20) dnes potvrdil svůj závazek ke spolupráci při řešení globálních ekonomických výzev. V prohlášení přijatém na závěr dvoudenního summitu vedoucí představitelé skupiny G20 uvedli, že spolupráce je nezbytná pro oživení světového hospodářství, řešení globálních výzev a položení základů pro silný, udržitelný, vyvážený a inkluzivní růst.

Blok G20 uvedl, že je odhodlán podporovat rozvojové země, zejména nejméně rozvinuté a malé ostrovní rozvojové státy, při řešení globálních výzev a dosahování cílů udržitelného rozvoje. Vedoucí představitelé uvedli, že budou koordinovat svou činnost s cílem dosáhnout silného, inkluzivního a odolného globálního oživení a udržitelného rozvoje, který zajistí zaměstnanost a růst.

Čínský prezident Si Ťin-pching ve svém vystoupení při projednávání otázky digitální transformace poukázal na to, že expanze digitální ekonomiky a zrychlení globální digitální transformace se staly důležitými faktory ovlivňujícími světový hospodářský model.

»V posledních letech G20 dosáhla konsensu a podpořila spolupráci při přizpůsobování se digitální transformaci a rozvoji digitální ekonomiky,« uvedl a vyzval členy skupiny G20 k oživení digitální spolupráce, aby z plodů rozvoje digitální ekonomiky mohli těžit obyvatelé všech zemí.

(pr)