Home Zahraničí Venezuelský Králík zabit. Za jeho hlavu úřady slíbily milion dolarů

Venezuelský Králík zabit. Za jeho hlavu úřady slíbily milion dolarů

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Venezuelské orgány činné v trestním řízení zlikvidovaly jednoho z nejhledanějších zločinců v zemi, Carlose Gomeze, přezdívaného Králík. Za pomoc při jeho dopadení byla vypsána odměna 1 milion dolarů. V pátek to oznámil ministr vnitra, spravedlnosti a míru Remigio Ceballos.

»Chceme oznámit, že včera byl zlikvidován Králík, teroristický zločinec Carlos Enrique Gomez Rodriguez,« řekl na tiskové konferenci, kterou vysílala Venezolana de Television. Podle Ceballose byl Králík obviněn z terorismu, vraždy, vydírání a únosu.

Podle ministra vnitra byl pachatel nalezen ve městě Irapa ve státě Sucre. Králík a další členové gangu se snažili klást odpor strážcům zákona. Výsledkem operace bylo zadržení 36 osob a zabavení 16 střelných zbraní, více než 3000 nábojů, 9 vozidel a 14 motocyklů.

»Policie pokračuje v pátrání po zbývajících členech organizované zločinecké skupiny ve státech Aragua, Carabobo a Sucre, aby zajistila klid a mír venezuelskému lidu,« uvedlo ministerstvo vnitra.

Orgány činné v trestním řízení vyhlásily v polovině února odměnu za pomoc při dopadení Králíka. Začátkem tohoto týdne prezident Nicolas Maduro oznámil, že úřady identifikovaly vazby mezi pachatelem a Pedrem Hernandezem, starostou obce Santos Michelena ve státě Aragua, který byl zadržen pro podezření z korupce.

(jb, TASS)

1 KOMENTÁŘ

Comments are closed.