Home Zahraničí Větrné elektrárny brání britským silám sledovat hrozby v Severním moři

Větrné elektrárny brání britským silám sledovat hrozby v Severním moři

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Výstavba větrných elektráren v Severním moři ztěžuje britským ozbrojeným silám zpracování radarových signálů, což ovlivňuje národní bezpečnost království. Informoval o tom deník The Daily Telegraph s odvoláním na zdroje z obranného sektoru.

Uvádí se, že za poslední tři roky britské vojenské ministerstvo vynaložilo 18 milionů liber (asi 22 milionů dolarů) na řešení problému zkreslení radarových dat v důsledku odrazu elektromagnetických pulzů lopatek WPP, ale tento problém nebyl vyřešen. Mezi opatření, která ministerstvo obrany zkouší, patří instalace povrchu pohlcujícího rádiové vlny na lopatky turbín, který se podobá »technologii stealth« používané na stíhacích bombardérech páté generace F-35. Dříve si britská vláda stanovila cíl zvýšit kapacitu větrné energie na moři do roku 2030 na 50 GW.

Britská vláda si již dříve stanovila cíl zvýšit kapacitu větrné energie na moři do roku 2030 na 50 GW. Podle publikace se britské ministerstvo obrany obává, že vládní plány na zvýšení počtu větrných elektráren v Severním moři do konce desetiletí by mohly »způsobit potíže« Královskému námořnictvu při sledování možných hrozeb.

(jb, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here