Home Zahraničí Většina Američanů považuje obvinění proti Trumpovi za politicky motivovaná

Většina Američanů považuje obvinění proti Trumpovi za politicky motivovaná

FOTO - pixabay

Většina Američanů se domnívá, že obvinění proti bývalému prezidentovi USA Donaldu Trumpovi jsou politicky motivovaná. Vyplývá to z výsledků průzkumu veřejného mínění, které v pondělí zveřejnila stanice CNN.

Podle jeho výsledků se 52 % respondentů domnívá, že politika hraje v obviněních proti bývalému šéfovi Bílého domu »hlavní roli«, zatímco 76 % uvedlo, že »politika hraje určitou roli«. Pouze 14 % Američanů se domnívá, že rozhodnutí není politicky motivováno.

Průzkum byl proveden mezi 31. březnem a 1. dubnem mezi více než tisícovkou Američanů. Chybovost činila 4 procentní body.

Bývalý prezident by se měl v úterý dostavit k soudu v New Yorku, kde bude čelit obvinění v případu finančního podvodu. Trump, který je považován za hlavního uchazeče o nominaci Republikánské strany v prezidentských volbách v roce 2024, se stane prvním bývalou hlavou státu v historii USA, která bude čelit obvinění z trestného činu.

Velká porota v New Yorku 30. března odhlasovala, že politika obviní z padělání finančních dokumentů Trumpovy organizace (Trump Organization) při vyplácení peněz bývalé pornoherečce Stormy Daniels. Podle vyšetřování jí právník Michael Cohen zaplatil 130 000 dolarů za to, aby během volební kampaně v roce 2016 nešířila informace o svém údajném poměru s Trumpem. Právníkovi pak byly peníze proplaceny na náklady Trump Organization, což podle vyšetřování vyžadovalo falšování.

(jb, TASS)

1 KOMENTÁŘ

Comments are closed.