Home Zahraničí Většina republikánů je připravena podpořit Trumpa ve volbách v USA v roce...

Většina republikánů je připravena podpořit Trumpa ve volbách v USA v roce 2024

REPRO FOTO - FOX

Bývalý americký prezident Donald Trump je mezi republikány nejpreferovanějším kandidátem v souboji o vládu USA v roce 2024. Informovala o tom v neděli televizní stanice Fox News s odvoláním na údaje z průzkumu veřejného mínění.

Podle jejích údajů si 43 % respondentů, kteří podporují Republikánskou stranu, přeje, aby se Trump stal pánem Bílého domu. Floridského guvernéra Rona Desantise upřednostnilo 28 % dotázaných. Bývalého viceprezidenta USA Mikea Pence a bývalou velvyslankyni USA při OSN Nikki Haleyovou podporuje sedm procent respondentů.

Průzkum také ukázal, že 37 % demokratů by rádo vidělo jako demokratického kandidáta současného prezidenta USA Joea Bidena, zatímco 53 % je pro nominaci jiného kandidáta.

Průzkum byl proveden mezi 19. a 22. únorem. Zúčastnilo se ho více než tisíc Američanů.

Haleyová, která v letech 2011-2017 zastávala funkci guvernérky Jižní Karolíny, v polovině února oznámila, že se hodlá v roce 2024 ucházet o post americké prezidentky. Trump oznámil, že bude znovu kandidovat na prezidenta, už 15. listopadu loňského roku. Desantis své prezidentské ambice zatím neoznámil, ale možnost, že by se proti němu ucházel o Bílý dům, Trump již dříve připustil. Stávající americký prezident naopak oznámil plány bojovat o znovuzvolení do funkce hlavy státu již 9. listopadu, ale upozornil, že konečné rozhodnutí učiní až na začátku letošního roku.

(TASS)

1 KOMENTÁŘ

Comments are closed.