Home Zahraničí Více než 20 % Němců je připraveno opustit zemi v případě války

Více než 20 % Němců je připraveno opustit zemi v případě války

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Více než 20 % Němců je připraveno v případě války opustit zemi, vyplývá z výsledků průzkumu veřejného mínění, který na zakázku agentury DPA provedla společnost YouGov mezi 2000 dospělými Němci a který v pondělí zveřejnil deník Berliner Zeitung.

Podle průzkumu pouze každý desátý dotázaný uvedl, že je připraven bránit zemi v případě agrese proti ní. Pouze pět procent uvedlo, že by to udělalo dobrovolně, a šest procent – při odvodu a výcviku. Čtyřiadvacet procent respondentů uvedlo, že by ze země co nejdříve uprchlo.

Deník poznamenává, že každý čtvrtý Němec ve věku 18 až 39 let, tedy více než šest milionů občanů, by opustil zemi, protože většina mladých lidí v zemi si nedokáže představit válku a považuje ji za nehorázný přežitek minulosti.

(TASS)

3 KOMENTÁŘE

 1. nejde o nic jiného, než zatáhnout česko do války s Ruskem, jak známo, USA vedou zásadně války mimo své území, jenže, co zbylo z Hirošimy, už mnozí zapomněli

  JEN DESETINA NĚMCŮ, BY BYLA OCHOTNÁ NĚMECKO BRÁNIT.
  Logické, s plným báchorem se do zákopů, nikomu nechce. Raději se domluvit.
  Hitler to řekl jasně, kdo chce válčit, musí o tom přesvědčit celý národ. Jemu se to tenkrát povedlo.
  Dnes, válkychtivým zločincům v centrále NATO, zatáhnout němce do války na Ukrajině, nedejbóže na území Ruska, tak to se válečným štváčům nepovede a to ani náhodou.
  Putin má podporu víc, jak 8O%.
  Soudruzi, proberte se, tu válku proti Rusku, nemůžete vyhrát.

 2. Občanská neposlušnost není náš problém. Naším problémem je občanská poslušnost.
  Naším problémem je, že lidé na celém světě poslouchají diktát vůdců. Kvůli této poslušnosti byly zabity miliony lidí. Naším problémem je, že lidé na celém světě jsou poslušní tváří v tvář chudobě, hladu, hlouposti, válce a krutosti. Naším problémem je, že lidé poslušně plní naše věznice drobnými zlodějíčky, zatímco zemi řídí velcí zloději. To je náš problém. – Howard Zinn

Comments are closed.