Čínští hosté a posádka výletní lodi Viking Eistla pózují na skupinové fotografii v nizozemském Amsterdamu 1. června 2023. FOTO – Xinhua/Viking Cruises

Poptávka po čínských výletních plavbách je silná a tyto služby mají obrovský potenciál, řekl agentuře Xinhua ředitel společnosti Viking Cruises, jednoho z předních světových provozovatelů výletních plaveb.

Brendan Tansey, výkonný ředitel společnosti Viking Cruises China, v nedávném rozhovoru uvedl, že jeho společnost je ohledně čínského trhu optimistická a plánuje navýšit své investice.

Začátkem letošního roku se Viking Cruises stala první společností, která obnovila provoz říčních plaveb pro čínské turisty.

Trasa »Cesta za kouzlem Rýna« byla spuštěna 1. června. Několik plaveb společnosti naplánovaných na letošní rok je již plně nebo téměř plně obsazeno, včetně plaveb na svátky poloviny podzimu a státní svátky. Poptávka po plavbách po Dunaji ze strany čínských turistů je podle něj rovněž vysoká.

»V příštím roce bude společnost investovat do dvou nových říčních výletních lodí, což znamená, že čínský trh budou obsluhovat čtyři lodě,« uvedl.

Čínští hosté nastupují na palubu výletní lodi Viking Eistla v nizozemském Amsterdamu 1. června 2023. FOTO – Xinhua/Viking Cruises

Tansey uvedl, že společnost Viking Cruises zahájí projekty evropských zaoceánských plaveb speciálně pro čínské spotřebitele a rozšíří nabídku svých tras do regionů, jako je Středomoří.

»Společnost vypracovala ambiciózní investiční plán pro čínský trh a další rozvoj v Číně je pro ni jednou z nejdůležitějších strategií budoucího růstu,« řekl.

S tím, jak čínský trh zahraničního cestovního ruchu stále roste, se čínští spotřebitelé stále více zaměřují na kvalitu, což představuje příležitost pro rozvoj vysoce jakostních cestovních produktů pro čínské turisty, uvedl.

(Xinhua)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here