Výcvik ukrajinských pilotů F-16 komplikuje neznalost angličtiny

Ukrajinští piloti, kteří podstupují výcvik k řízení stíhaček F-16, mají potíže se zvládnutím programu kvůli neznalosti anglického jazyka. Informoval o tom list POLITICO s odvoláním na zdroje v Pentagonu.

Podle listu Kyjev tvrdí, že má 30 pilotů připravených k zahájení výcviku, a stěžuje si, že ve výcvikových střediscích v USA a Dánsku není dostatek míst. Mluvčí amerického ministerstva obrany uvedl, že tvrzení Kyjeva nezohledňuje skutečnost, že ukrajinští vojáci »mají vzhledem k úrovni znalosti angličtiny potíže se zvládnutím materiálu a letového programu«, což jejich výcvik ztěžuje.

Jiný vysoce postavený zdroj z Pentagonu zdůraznil, že výcvik příliš velkého počtu ukrajinských pilotů nemá smysl, protože piloti nebudou schopni nalétat dostatečný počet hodin. Západní představitelé se tomu podle něj chtějí vyhnout, dokud Ukrajina nebude mít k dispozici potřebný počet letadel pro pokračování výcviku. »Pokud nemáte letadlo, na kterém byste mohli pokračovat ve výcviku, je to tak trochu zbytečné úsilí,« dodal.

Podle serveru POLITICO je americká výcviková škola v Arizoně schopna najednou vycvičit pouze 12 pilotů. V květnu noviny citovaly zástupce arizonské letecké základny, který uvedl, že první skupina ukrajinských pilotů dokončila v USA výcvik pro bojové použití stíhaček F-16.

(cik)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy