Home Zahraničí Vyjde Siův dokument o modernizaci Číny a vedení KS Číny

Vyjde Siův dokument o modernizaci Číny a vedení KS Číny

Si Ťin-pching FOTO - CGTN

Dnes bude zveřejněn dokument generálního tajemníka Ústředního výboru Komunistické strany Číny (ÚV KS Číny) Si Ťin-pchinga o modernizaci Číny pod vedením KS Číny.

Článek bude zveřejněn v letošním jedenáctém čísle časopisu Čchiou-š‘, stěžejního časopisu Ústředního výboru KS Číny.

Dokument zdůrazňuje vedoucí úlohu KS Číny v čínské modernizaci a uvádí, že čínská modernizace je socialistickou modernizací pod vedením KS Číny a vedení strany rozhoduje o směru a osudu čínské modernizace.

Vedení strany určuje základní povahu čínské modernizace, uvádí se v článku a dodává, že pouze dodržováním vedení KS Číny a cesty socialismu s čínskými rysy může čínská modernizace postupovat správným směrem.

Zdůrazňuje, že hledání štěstí pro čínský lid a dosažení omlazení čínského národa je posláním strany a budování moderní socialistické země je důsledným cílem strany. Na 20. celostátním sjezdu KS Číny strana jasně vytyčila cíle a požadavky rozvoje Číny do roku 2035 a zmapovala plán, jak vybudovat z Číny velkou moderní socialistickou zemi a podpořit omlazení národa.

Zdůraznila také význam reforem a otevírání se s tím, že jsou klíčem k určení osudu Číny a čínské modernizace. Od 18. celostátního sjezdu KS Číny strana komplexně prohloubila reformy a odstranila různé institucionální problémy, což vneslo do čínské modernizace silný impuls, uvádí se v článku.

Navíc se v něm uvádí, že čínský lid je oporou čínské modernizace, takže je nutné se na lid spoléhat a spojit s ním moudrost a sílu, aby se čínská modernizace posunula kupředu. Dodává, že KS Číny se drží filozofie rozvoje zaměřeného na lid a rozvíjí celoprocesní lidovou demokracii, aby všichni lidé mohli využívat plodů čínské modernizace a mohli spravovat státní záležitosti různými cestami podle zákona.

(pr)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here