Home Zahraničí V troskách Prigožinova letadla se našly černé skříňky, provádí se testy DNA...

V troskách Prigožinova letadla se našly černé skříňky, provádí se testy DNA obětí

Letové zapisovače (černé skříňky) letadla Jevgenije Prigožina, které se zřítilo v ruské Tverské oblasti, byly vyšetřovateli zabaveny spolu s dalšími předměty a dokumenty potřebnými ke zjištění okolností letecké katastrofy. Kriminalisté provádějí expertízu DNA za účelem identifikace deseti osob, nalezených na místě havárie, sdělila tisková služba ruského Vyšetřovacího výboru.

»Vyšetřovatelé zabavili letové záznamníky, podrobné ohledání místa činu pokračuje. V současné době byly zabaveny také předměty a dokumenty potřebné pro zjištění všech okolností letecké katastrofy. Jsou nařízeny nezbytné forenzní expertízy,« uvedla tisková služba, podle níž vyšetřování trestního případu pokračuje. »Těla deseti obětí byla objevena během prvotních vyšetřovacích úkonů na místě pádu letadla. Provádějí se molekulárně genetické testy za účelem jejich identifikace.«

Obchodní letadlo Embraer letící z Moskvy do Petrohradu se zřítilo 23. srpna v ruské Tverské oblasti. Podle předběžných údajů bylo na palubě deset osob, které všechny zahynuly. Ruská Federální agentura pro leteckou dopravu uvedla, že mezi cestujícími byl uveden podnikatel Jevgenij Prigožin. Kvůli nehodě bylo zahájeno trestní řízení z důvodu porušení bezpečnostních předpisů pro pohyb a provoz letecké dopravy.

(jb, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here