Home Zahraničí Z Polska jsou hlášeny kvůli silnému sněžení nehody a výpadky v dodávkách...

Z Polska jsou hlášeny kvůli silnému sněžení nehody a výpadky v dodávkách proudu

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Silné sněžení způsobilo v Polsku výpadky v dodávkách elektrického proudu a potíže na silnicích. Při nehodách zemřeli dva lidé a tucet jich utrpělo zranění, informoval server Polsatnews. Bez proudu se ocitlo nejméně 200 000 odběratelů elektrické energie.

V Lubušském vojvodství na západě Polska se kolem jedné hodiny ráno srazil na silnici obytný vůz s americkým vojenským vozidlem, píše Polsatnews s odvoláním na regionální hasiče. Karavan podle něj pravděpodobně narazil do zadní části vozu amerických ozbrojených sil, přičemž zemřeli dva lidé z obytného vozu – čtyřiačtyřicetiletý řidič a desetiletá spolujezdkyně.

V Lublinském vojvodství na východě země pak v noci na dnešek havaroval autobus, ve kterém cestovalo 37 lidí. Deset z nich utrpělo zranění, uvedl zpravodajský web.

Polští hasiči dopoledne oznámili, že do 10.00 zasahovali kvůli sněhu více než 2600krát, nejvíce v Malopolském, Podkarpatském a Lublinském vojvodství na jihu a jihovýchodě země. Zveřejnili i fotografie, na kterých odstraňují popadané větve stromů.

Bez elektřiny se ráno ocitlo přibližně 115 000 odběratelů v Podkarpatském vojvodství a nejméně 108 000 odběratelů v Malopolském vojvodství.

(čtk)