Zahraniční vlogeři jsou okouzleni bezpečností, čistotou a moderností Číny

Britský pár Hutchinsonových, který se rozhodl prodat svůj dům a vydat se se svými dcerami na více než desetiměsíční cestu po světě, byl po příjezdu do Číny 18. března tohoto roku zaskočen. Když se brzy ráno toulali ulicemi Kantonu, žasli nad klidným a nedotčeným prostředím.

Manželé se podělili o zprávy, aby o svých zážitcích informovali ostatní Brity: »Čínu si zamilujete. Je to ta nejúžasnější země, do které jsem kdy měl tu čest cestovat. Je bezpečná! Je levná! Je ÚŽASNÁ!«

Tato britská rodina patří k mnoha cizincům, kteří se vydali do Číny a byli ohromeni jejím rozvojem, který předčil jejich předchozí očekávání.

Před příjezdem do Číny zažívali obavy a neklid. Po příjezdu však byli příjemně »překvapeni«, že země je neuvěřitelně bezpečná, pohodlná a pohostinná.

V současné době mají cizinci z 54 zemí nárok na 72/144hodinový tranzitní bezvízový styk platný v 31 přístavech ve 23 městech v 18 čínských provinciích. Během bezvízového pobytu mohou vykonávat krátkodobé aktivity, jako je cestování a obchodní návštěvy.

Díky příznivé politice se stále více zahraničních turistů rozhoduje navštívit Čínu a ponořit se do její bohaté historie, nádherné civilizace a obdivuhodné krajiny.

Čína zaznamenala výrazný nárůst zahraničních turistů, což vedlo k pozoruhodnému zvýšení počtu návštěvníků. Oficiální údaje ukazují, že počet cizinců, kteří navštívili Čínu v prvním čtvrtletí letošního roku, se oproti stejnému období loňského roku zvýšil více než trojnásobně. Celkem bylo cizincům vydáno 466 000 víz, což představuje meziroční nárůst o 118,8 %. Kromě toho téměř 1,99 milionu cizinců vstoupilo do Číny bez víz, což představuje meziroční nárůst o 266,1 procenta.

Malebná místa v Číně jsou často přeplněna zahraničními turisty a cestovatelská videa s označením »ChinaTravel« se stávají na sociálních sítích velmi populární.

V uplynulém roce došlo k prudkému nárůstu počtu videí prezentovaných zahraničními vlogery, kteří objevují Čínu. Tato videa ukazují Čínu jako zemi, která se vymyká zažitým představám, a nesou se převážně v pozitivním duchu. Když tito vlogeři hovoří o motivaci k dokumentování svých cest po Číně, často zmiňují jako hnací faktor negativní zobrazování Číny v západních médiích.

Tito zahraniční turisté, kteří navštěvují Čínu, se stávají nadšenými propagátory čínské kultury a účinně slouží jako velvyslanci celosvětově uznávané značky »Charming China (Okouzlující Čína)«.

Každodenní aspekty života, které Číňané často považují za samozřejmost, se pro cizince staly zdrojem fascinace.

Bezpečnost je základním aspektem, který zahraniční vlogeři ve svých videích o Číně neustále zdůrazňují. Ať už se pohybují v rušných metropolích nebo v klidné venkovské krajině, vyjadřují hluboké uznání za bezpečné prostředí, které země poskytuje.

Poppy je cestovatelská vlogerka, která má na YouTube přibližně 155 000 odběratelů. Ve videu zveřejněném na jejím kanálu »Where’s Poppy« nadšeně popisuje bezpečnost cestování v Číně. »Je Čína bezpečná, a konkrétně, je bezpečné cestovat v Číně sama jako žena? Úroveň bezpečnosti je zde v Číně opravdu dobrá.«

Americký cestovatel Drew Binsky poznamenal: »Čína je jednou z nejbezpečnějších zemí, do kterých jsem kdy cestoval. Ve městech, jako je Peking nebo Šanghaj, jsem se cítil pohodlně i pozdě v noci. Přítomnost policie je znatelná a přispívá k celkovému pocitu bezpečí.«

Čistota je ctnost, kterou zahraniční cestovatelští vloggeři při dokumentování svých zážitků v Číně ochotně zdůrazňují. »Čínský důraz na čistotu je patrný všude, kam se podíváte. Veřejné toalety jsou čisté a dobře zásobené a panuje zde kultura udržování pořádku na veřejných místech. Byli jsme příjemně překvapeni, jak je vše udržované,« pochvaloval si jeden z vlogerů.

Na mnoho cestovatelských vlogerů udělala modernizace Číny velký dojem. Mladé duo z kanálu TriFate Lifestyle bylo ohromeno úrovní modernizace, které bylo svědkem po příjezdu do čínského Kantonu. Když strávili několik dní průzkumem města, ohromila je zejména nejmodernější infrastruktura. Jejich cesta pokračovala, když nastoupili do vysokorychlostního vlaku do Šen-čenu, který označili za zhmotnění futuristického města v Číně.

Tito vlogeři byli také neustále fascinováni půvabem čínské kultury, ohromeni pozoruhodným moderním rozvojem země a nadšeni jejími kulinářskými specialitami, které v nich zanechaly trvalý dojem.

V jednom ze svých videí Poppy vyprávěla divákům o své cestě z Hongkongu do čínského Šen-čenu. »Po příjezdu jsem rychle zjistila, že má očekávání od Číny byla zcela mylná. Toto město a tato země jsou opravdu něco jiného,« řekla.

V éře sociálních médií se tito zahraniční vlogeři stali vlivnými vypravěči, kteří umí zachytit podstatu navštívených zemí a podělit se o své zážitky s celosvětovým publikem. V případě Číny tito neohrožení vlogeři pohotově vyzdvihli pozoruhodnou bezpečnost, čistotu a modernost země, čímž účinně rozptýlili stereotypy a poskytli nový a autentický pohled na skutečnou Čínu.

Skutečná setkání a interakce zachycené v těchto cestovatelských videích boří bariéry, podporují kulturní výměny a vzájemné porozumění mezi Čínou a zbytkem světa.

S rostoucím počtem cizinců, kteří se vydávají na své objevitelské cesty do Číny, je stále patrnější okouzlení a charisma této země, které vzbuzuje pocit hrdosti jak u čínského, tak u zahraničního publika.

Na sociálních sítích se nepochybně brzy objeví pozoruhodná vlna cestovatelských vlogů, jak návštěvníci z různých národů nadšeně hlásí do svých kamer: »Číno, už jsme tady!«.

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy