Záplavy na Filipínách mají dalších sedm smrtelných obětí, celkem už je jich 32

Silné deště a následné záplavy, které o vánočním víkendu zasáhly Filipíny, už si vyžádaly 32 obětí na životech. Dalších 24 lidí se nadále pohřešuje. S odvoláním na místní úřady o tom dnes informovala agentura AP. Meteorologové předpovídají na filipínském souostroví lijáky i na další den.

Počet ohlášených úmrtí filipínský úřad pro řešení katastrof zvýšil na 32, o sedm více než ve středu. Většina obětí pochází z oblasti Severní Mindanao, zatímco 22 nezvěstných je z Východního Visayasu a Bicolu. Mezi pohřešovanými je také několik rybářů, jejichž lodě se při záplavách převrátily.

Záplavy poničily několik mostů a cest a na 4000 obydlí, několik oblastí zůstalo bez proudu a vody. Na záběrech ze Severního Mindanaa je vidět, jak záchranáři vytahují pomocí lana místní obyvatele, kteří se drží plováků. Voda přitom dosahuje výšky až po prsa.

Více než 56.000 lidí se stále nachází v nouzových přístřešcích, povodně donutily v součtu více než 80 000 lidí opustit své domovy. Úřad pro řešení katastrof zaznamenal více než 300 zaplavených míst v devíti provinciích a také 20 sesuvů půdy, které deště vyvolaly.

(čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy