Home Zahraničí Zavádět výjimečný stav je předčasné, míní prefekt pařížské policie

Zavádět výjimečný stav je předčasné, míní prefekt pařížské policie

ILUSTRAČNÍ FOTO - Twitter

Pařížské úřady mají stále dostatek prostředků na potlačení nepokojů, aniž by ve francouzské metropoli vyhlásily výjimečný stav a zákaz vycházení. Tento názor vyjádřil v neděli prefekt pařížské policie Laurent Nunez ve vysílání televizní stanice BFM.

»Vyhlášení výjimečného stavu v této fázi se nezdá být nutné,« řekl Nunes a dodal, že stejný názor má na možnost uvalení zákazu vycházení.

Zároveň dodal, že dříve zavedená omezení veřejné dopravy v regionu hlavního města po 21.00 budou platit o nadcházející noci.

Nunez také varoval, že navzdory určitému snížení nepokojů v noci je »radování z vítězství« předčasné. »Samozřejmě zachováváme maximální míru ostražitosti,« uvedl šéf Metropolitní policie s tím, že mezi výtržníky jsou aktivisté hnutí »žlutých vest«. 

Macron k řešení nepokojů v zemi dnes večer uspořádá schůzku v Elysejském paláci, které se podle televize BFM zúčastní premiérka Elisabeth Bornová, ministr vnitra Gerald Darmanin a ministr spravedlnosti Eric Dupont-Moretti.  

Podle francouzského ministerstva vnitra bylo v noci na neděli po celé zemi zadrženo 719 výtržníků. Při střetech bylo zraněno 45 policistů a četníků. Mezi nejzávažnější incidenty, které se za uplynulou noc odehrály, patří útok na dům starosty jednoho z pařížských předměstí. Při útoku byla zraněna manželka přednosty obce a jedno z jeho dětí. Také v Paříži se policisté dostali pod palbu. V každém z těchto případů bylo zahájeno trestní řízení. 

(jb, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here