Česko má za sebou další mrazivou noc, místy bylo pod minus deset stupňů

Dnešní noc byla na většině míst v Česku opět mrazivá. Kromě jižní Moravy a jižních Čech se teplota pohybovala od minus sedmi do minus jednoho stupně Celsia. Někde ale teploty klesly i pod minus deset stupňů. Největší mráz byl na Rolavě na Sokolovsku, kde naměřili minus 15,7 stupně Celsia. Údaje zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na Facebooku.

Rolava patří mezi nejchladnější místa v Česku už druhým dnem. V noci na pondělí tam bylo kolem minus 12 stupňů.

K tradičně velmi studeným místům se řadí i stanice na Jizerce-rašeliništi v Jizerských horách. V noci na dnešek tam teploty spadly až na minus 14,1 stupně Celsia. Přímo v osadě Jizerka naměřili minus 13,3 stupně.

Na Luční boudě v Krkonoších dnes v noci teplota klesla na minus 13,2 stupně Celsia. Silně mrzlo také v Bílém Potoce na Liberecku, kde rtuť v teploměru klesla na minus 11,6 stupně. Shodně minus 10,3 stupně Celsia meteorologové naměřili na stanicích Bedřichov-Nová louka v Jizerských horách a na Labské boudě v Krkonoších.

Na kolika stanicích v Česku byl překonán rekord pro dnešní den zatím nelze podle meteorologů s jistotou určit. V Libereckém kraji byla teplotní minima pro 23. duben překonaná podle Pavla Jůzy z ústecké pobočky ČHMÚ na šesti z 11 stanic. Do rekordního měsíčního zápisu ale měla dnešní noc poměrně daleko. Před čtyřmi lety, 1. dubna, klesla v noci na Jizerce teplota pod minus 22 stupňů Celsia.

Česko v posledních dnech zažilo už několik mrazivých nocí a chladné počasí by mělo podle předpovědi vydržet až do pátku. »V noci na středu bude riziko mrazů přetrvávat na Karlovarsku, na ostatním území zůstanou v důsledku velké oblačnosti teploty většinou nad nulou,« uvedli v pondělí meteorologové. Na většinu území se mrazy vrátí pravděpodobně v noci na čtvrtek, případně i na pátek.

(čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy