Do Česka přijdou i trvalejší srážky, teploty budou dál převážně nad 20 stupni

Do Česka od jihozápadu přijdou srážky, v pátek může být déšť i trvalejší, od neděle už meteorologové očekávají jen přeháňky. V pátek by tak měla pominout výstraha před zvýšeným rizikem vzniku a šířením požárů vyhlášená kvůli suchému počasí. Nejvyšší teploty se budou dál pohybovat převážně nad 20 stupni Celsia. Vyplývá to z předpovědi na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Obloha bude ode dneška do soboty oblačná nebo zatažená. Déšť nebo přeháňky meteorologové pro dnešek předpovídají zejména v jihozápadní polovině České republiky, trvaleji pršet může v pátek také hlavně na jihozápadě. V sobotu už by měly být srážky méně časté a od neděle předpověď hlásí už jen ojedinělé přeháňky. Od pátku se mohou objevit i bouřky. Oblačnost se roztrhá, nebe by mělo být od neděle už polojasné.

Nejvyšší teploty se dnes budou šplhat k 23 stupňům Celsia, pod dvacítkou by se měly držet jen v pátek a od soboty se vrátí nad ní. Chladněji bude dnes a v pátek v jihozápadní polovině území, kde by teploty neměly překročit 17 stupňů. Vítr dnes může foukat v nárazech rychlostí až 70 kilometrů v hodině, od pátečního večera bude slábnout.

Podobný ráz počasí vydrží také od úterý v příštím týdnu. Podle výhledu ČHMÚ bude oblačno až polojasno, místy přeháňky nebo bouřky. Přechodně až zataženo a místy déšť. Teploty budou stoupat k 24 stupňům Celsia.

(čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy